W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Uszkodziła zaporę kolejową i odjechała

Policjanci z Zespołu ds. Wykroczeń skierowali właśnie do sądu wniosek o ukaranie 62-letniej mieszkanki powiatu mieleckiego, która odpowie za uszkodzenie zapory kolejowej przy ul. Sokołowskiej w Kolbuszowej.

Kobieta pomimo czerwonego światła wjechała na przejazd, uszkodziła opuszczoną zaporę, a następnie odjechała z miejsca. Dzięki pracy policjantów prowadzących postępowanie udało się ustalić jej dane i przedstawić zarzuty.

O tym zdarzeniu poinformowali Policję w połowie maja 2019 r. pracownicy kolei. Z ich zgłoszenia wynikało, że kierowca czerwonej toyoty wjechał na przejazd kolejowy pomimo włączonego czerwonego światła i opadających zapór, a następnie cofnął uszkadzając opuszczoną zaporę. Z relacji zgłaszających wynikało również, że kilka metrów dalej samochód się zatrzymał i wysiadł z niego pasażer, który obejrzał tył samochodu, a następnie wsiadł do toyoty, która odjechała z miejsca zdarzenia.

Sprawą zajęli się policjanci z Zespołu ds. Wykroczeń Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring z przejazdu kolejowego aby ustalić numer rejestracyjny pojazdu. Niestety zapis był nieczytelny. Funkcjonariusze sprawdzali okoliczne monitoringi i dzięki tej dociekliwości udało się ustalić dane samochodu.
Jak się okazało w trakcie dalszych czynności, toyotą kierowała 62-letnia mieszkanka powiatu mieleckiego. Kobieta usłyszała zarzut nie zastosowania się do sygnału drogowego oraz spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa dla jadącego z nią pasażera.

Podczas przesłuchania 62-latka przyznała się do popełnienia tych wykroczeń. Teraz jej sprawą zajmie się kolbuszowski sąd.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek podczas przejeżdżania i zbliżania się do przejazdów kolejowych. Funkcjonariusze przypominają:

Kierujący pojazdem jest obowiązany:

  • zbliżając się do przejazdu kolejowego oraz przejeżdżając przez przejazd zachować szczególną ostrożność;
  • przed wjechaniem na tory upewnić się, czy nie zbliża się pojazd szynowy oraz przedsięwziąć odpowiednie środki ostrożności, zwłaszcza jeżeli wskutek mgły lub z innych powodów przejrzystość powietrza jest zmniejszona;
  • prowadzić pojazd z taką prędkością, aby mógł go zatrzymać w bezpiecznym miejscu, gdy nadjeżdża pojazd szynowy lub gdy urządzenie zabezpieczające albo dawany sygnał zabrania wjazdu na przejazd;
  • w razie unieruchomienia pojazdu na przejeździe kolejowym niezwłocznie usunąć go z przejazdu, a jeżeli nie jest to możliwe, ostrzec kierującego pojazdem szynowym o niebezpieczeństwie.

Kierującemu pojazdem zabrania się:

  • objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone;
  • wjeżdżania na przejazd, jeżeli po drugiej stronie przejazdu nie ma miejsca do kontynuowania jazdy;
  • wyprzedzania pojazdu na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim;
  • omijania pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd, jeżeli wymagałoby to wjechania na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu.
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa