W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Uwaga na czerwonego golfa!

Czytelniczka poinformowała nas o prawdopodobnej próbie porwania jej dzieci. Jak się okazuje, w ostatnim czasie doszło do kilku podobnych przypadków…

Czytelniczka napisała do nas o sytuacji, która miała miejsce w środę około godz. 8.25 w Kliszowie (gmina Gawłuszowice). Jak pisze: „Rano dzieci moje jechały autobusem. Z racji tego że na przystanek chodzą sami bo nie daleko od domu. A w domu mam małe. Ale zawsze patrzę przez okno aż do momentu gdy wsiada do autobusu.

Zatrzymał się czerwony samochód stary typ golf 1 Facet około 45 – 55 lat. Moje dzieci były same na przystanku. Potem odjechał. Próbowałam się przyglądać kto to był ale jechał szybko więc ogólnie zapamiętałam jak wyglądał i nie znam gościa. Byłam trochę zaniepokojona ale dalej czekały na autobus.

Po szkole wracały z dziadkiem. Córka mówi że zatrzymał się pan z wyglądu stary siwy w okularach nie odzywał się tylko rękami pokazał żeby wsiedli do auta. A że moje dzieci zareagowały strachem odsunęli się i kiwnęli głową nie. Ani ja ani moje dzieci nie znają tego pana. Zgłosiłam to na policji. Policja przyjechała wysłuchała i powiedziała ze zrobi kontrol w naszych okolicach. Moje dzieci teraz są wystraszone, a zarazem ja.” 

Jak się okazuje, do podobnego przypadku doszło niedawno w gminie Liszki pod Krakowem. W Nawojowej Górze próbowano wciągnąć do samochodu dziewczynkę. Według nieoficjalnych informacji samochód to volkswagen – czarny lub w innym ciemnym kolorze. Podobne sytuacje miały miejsce w Węgrzcach i w Bolechowicach. Świadkowie widzieli, czarny samochód krążący przed szkołą.

Siedzący za kierownicą mężczyzna na początku zapytał dwóch chłopców o nazwę ulicy, a następnie zaproponował podwiezienie ich do domu.

Oficjalne ostrzeżenie w tej sprawie wydały władze gminy Liszki. Poinformowały one, że była próba wciągnięcia do samochodu dziewczynki w Nawojowej Górze. Do dwóch podobnych przypadków doszło przy szkole w Węgrzcach i w Bolechowicach. Świadkowie widzieli czarny samochód krążący przed szkołą.

W Polsce rocznie ginie ok. 4 tysiące dzieci.

Fundacja ITAKA apeluje:

– Nigdy nie zostawiać małego dziecka bez opieki, nie zostawiać dziecka w wózku przed sklepem – Dziecko powinno jak najwcześniej znać swoje imię i nazwisko, a także imiona rodziców

– Do 10. roku życia dziecko nie powinno zostawać samo w domu

– Dzieci poniżej 7. roku życia nigdy nie powinny bawić się same na podwórku. Wyglądanie przez okno raz na kilka minut nie jest właściwą opieką!

– Gdy wychodzisz z dzieckiem na spacer, do supermarketu, na festyn, pamiętaj, że to Ty masz pilnować dziecka, a nie ono ma pilnować się ciebie!

– Naucz dziecko, że nie powinno rozmawiać z nieznajomymi, nie może przyjmować od obcych osób żadnych prezentów, słodyczy.

– W przypadku zaginięcia dziecka policjant nie ma obowiązku czekać 24 godziny na przyjęcie zgłoszenia.

Zaginięcie należy zgłaszać natychmiast.

 

 

 

 

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości