W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Uwaga na oszustów podających się za pracowników socjalnych

Policjanci prowadzą czynności w sprawie ustalenia i zatrzymania mężczyzny, który podając się za pracownika socjalnego, wszedł do mieszkania przy ulicy Kusocińskiego w Mielcu i okradł 70-letniego właściciela. Funkcjonariusze apelują o rozsądek i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Mimo wielu apeli policjantów i interwencji członków rodziny, osoby starsze wciąż padają ofiarami oszustów i złodziei. Przestępcy mają wiele sposobów i pomysłów na to, żeby pozbawić swoje ofiary dorobku całego życia.

1 września około godz. 8, do drzwi jednego z mieszkań przy ulicy Kusocińskiego zapukał mężczyzna. Po tym, jak podał się za pracownika pomocy społecznej, został wpuszczony do środka przez 70-letniego właściciela. Pokrzywdzony, mimo że nie korzysta z pomocy socjalnej, na prośbe mężczyzny udał się do innego pokoju po dowód osobisty. Ten moment wykorzystał fałszywy pracownik socjalny i ukradł 70-latkowi kilkanaście tysięcy złotych.

Policjanci przypominają o konieczności rozmowy z osobami starszymi na temat ostrożności wobec nieznajomych. Funkcjonariusze zwracają także uwagę na to, jak ważna może być czujność sąsiedzka. O niepokojących sytuacjach w miejscu zamieszkania można informować Policję dzwoniąc na numer alarmowy 112.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa