W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Uważajmy na oszustów

Wczoraj dyżurny mieleckiej komendy odebrał kilka zgłoszeń o oszustwie „na policjanta”.

Do pokrzywdzonych dzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza, rzekomo pracującego na miejscu wypadku członka rodziny, który usiłował wyłudzić pieniądze. Policjanci proszą o ostrożność i polecają weryfikowanie tożsamości rozmówców.


Mieleccy policjanci przyjęli wczoraj dwa zgłoszenia o oszustwie oraz kilka o usiłowaniu oszustwa. Obu kobietom, które padły wczoraj ofiarą oszustów mężczyzna wmówił, że ich syn miał wypadek i aby uchronić go od odpowiedzialności karnej potrzebna jest gotówka. Kobiety wydały oszustowi 37 i 10 tysięcy złotych.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność. W takich sytuacjach zachowajmy rozsądek i zweryfikujmy tożsamość osoby dzwoniącej. Rozłączmy się i ponownie skontaktujmy z członkiem rodziny. Funkcjonariusze przestrzegają także przed kontaktem z osobami podającymi się za pracowników instytucji, domokrążców oferujących pomoc, sprzedaż lub zakup jakichkolwiek przedmiotów. Przestrogę przekazać należy szczególnie osobom starszym lub samotnie mieszkającym.

O każdej niepokojącej wizycie nieznanej nam osoby warto powiadomić dyżurnego Policji.

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa