W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty

V Mielecki Zlot Militarny – „Wrzesień 1939″[FOTO]

W tym roku głównym wątkiem inscenizacji było m.in. odtworzenie fragmentu bitwy pod Radomyślem Wielkim i Partynią z 8 września 1939 r., podczas której niemieccy napastnicy stracili 3 czołgi, walcząc m.in. z wycofującymi się polskimi oddziałami 10 Brygady Kawalerii Pancerno-Motorowej dowodzonej przez legendarnego pułkownika Stanisława Maczka.

Rekonstrukcja z użyciem czołgów i sprzętu pancernego, działka ppanc. i kawalerii, w której wzięli udział liczni rekonstruktorzy z GRH z różnych miast Polski, odbyła się na terenie Bulwarów nad Wisłoką. Wśród wielu atrakcji, mogliśmy zobaczyć między innymi pokazy walk na bagnety, szermierka szablą.

Zaprezentowała się także Obrona Terytorialna z 3. Podkarpackiej Brygady a całość zakończył koncert popularnego w całej Polsce zespołu FORTECA, grającego patriotycznego rocka. W niedzielę na wałach w patriotycznym wydarzeniu wzięło udział około 6000 widzów.

Prezentujemy fotorelacje z imprezy znanego mieleckiego fotografa Marusza Muniaka:

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa