poniedziałek - 10 Grudzień 2018, 12:45
Slider
Image default
Galerie Historia Informacje Materiały video

V Zjazd Agrolotników Mielec 2017 [FOTO, VIDEO]

Blisko 400 gości wzięło udział w V zjeździe agrolotników. Zjazd prezentował programy rocznicowe, informacje firm agrolotniczych i producentów o aktualnej działalności i planach.

Drugi dzień zjazdu upłynął uczestnikom pod znakiem wizyty w Wydziale Usług Lotniczych w Mielcu. Agrolotnicy złożyli kwiaty przy głazie pamięci ofiar wypadków lotniczych, resztę spotkania poświęcili zaś koleżeńskim rozmowom w hangarze. Goście wspominali, że w ramach usług agrolotniczych od 1967 roku rozpoczął się wieloletni udział polskich załóg na polskich samolotach w 22 krajach na świecie, z czego najdłużej, bo 42 lata bez przerwy, realizowane były kontrakty w Sudanie.

Dzięki inwestycji, jaką było utworzenie COP, powstały w Mielcu: Wytwórnia Płatowców, lotnisko i osiedle zakładowe. Rok 2017 to również 70. rocznica oblotu prototypu najpopularniejszego samolotu produkowanego w Mielcu, czyli An-2, którego mieleckie zakłady w wersji rolniczej wyprodukowały 7880 sztuk. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele z Kanady, USA, Niemiec i Iranu. Zjazdy agrolotników to cykl spotkań organizowanych co 3 lata przez Lesława Karsta z Warszawskiego Klubu Seniorów Lotnictwa wraz z Józefem Roguzem z Klubu Miłośników Lotnictwa w Mielcu.

Z okazji jubileuszowego zjazdu Prezydent RP Andrzej Duda przygotował list, który w jego imieniu odczytał marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl. Dziś ZUA to 16 baz z 20 samolotami, które gaszą pożary na terytorium Polski, inne możliwości działalności ograniczają m.in. restrykcyjne unijne przepisy.

 

 

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja