Slider
Image default
Galerie Historia Informacje Materiały video

V Zjazd Agrolotników Mielec 2017 [FOTO, VIDEO]

Blisko 400 gości wzięło udział w V zjeździe agrolotników. Zjazd prezentował programy rocznicowe, informacje firm agrolotniczych i producentów o aktualnej działalności i planach.

Drugi dzień zjazdu upłynął uczestnikom pod znakiem wizyty w Wydziale Usług Lotniczych w Mielcu. Agrolotnicy złożyli kwiaty przy głazie pamięci ofiar wypadków lotniczych, resztę spotkania poświęcili zaś koleżeńskim rozmowom w hangarze. Goście wspominali, że w ramach usług agrolotniczych od 1967 roku rozpoczął się wieloletni udział polskich załóg na polskich samolotach w 22 krajach na świecie, z czego najdłużej, bo 42 lata bez przerwy, realizowane były kontrakty w Sudanie.

Dzięki inwestycji, jaką było utworzenie COP, powstały w Mielcu: Wytwórnia Płatowców, lotnisko i osiedle zakładowe. Rok 2017 to również 70. rocznica oblotu prototypu najpopularniejszego samolotu produkowanego w Mielcu, czyli An-2, którego mieleckie zakłady w wersji rolniczej wyprodukowały 7880 sztuk. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele z Kanady, USA, Niemiec i Iranu. Zjazdy agrolotników to cykl spotkań organizowanych co 3 lata przez Lesława Karsta z Warszawskiego Klubu Seniorów Lotnictwa wraz z Józefem Roguzem z Klubu Miłośników Lotnictwa w Mielcu.

Z okazji jubileuszowego zjazdu Prezydent RP Andrzej Duda przygotował list, który w jego imieniu odczytał marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl. Dziś ZUA to 16 baz z 20 samolotami, które gaszą pożary na terytorium Polski, inne możliwości działalności ograniczają m.in. restrykcyjne unijne przepisy.

 

 

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja