W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty Sport

VI Mielecki Leśny MiniRajd Rowerowy już w najbliższą niedzielę

Od 2011 roku na terenach Nadleśnictwa Mielec, odbywa się impreza plenerowa, pod nazwą Mielecki Leśny MiniRajd Rowerowy. Jest to wydarzenie cykliczne, organizowane przez Mielecki Klub Górski Carpatia oraz Polskie Towarzystwo Gimnastyczne Sokół 1893 w Mielcu, przy wsparciu Nadleśnictwa Mielec oraz Liga Ochrony Przyrody Okręgu Podkarpackiego.

 

Cele imprezy, to między innymi: promocja zdrowego trybu życia i ruchu na świeżym powietrzu, popularyzacja sportu i turystyki rowerowej, promowanie walorów turystyczno-krajobrazowych mieleckich lasów oraz ścieżek przyrodniczo-edukacyjnych; uwrażliwienie społeczeństwa na problemy związane z ochroną środowiska, przyrody ojczystej, zaśmiecaniem i profilaktyką przeciwpożarową w lasach; integracja społeczności.

Patronat medialny nad wydarzeniem, co roku sprawują regionalne media, natomiast patronat honorowy nad wydarzeniem obejmują Starosta Powiatu Mieleckiego oraz Prezydent Miasta Mielca.

Minirajd nie polega na ostrej rywalizacji czy wyścigach, ma charakter rekreacji. Co roku uczestnicy, wspólnie z obecnymi na trasach leśnikami, objeżdżają najciekawsze zakątki mieleckich lasów, poznając ciekawe fakty dotyczące przyrody i ochrony środowiska naturalnego.

 

13495061_1132885896758137_6981260019070709582_n

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa