W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Historia Imprezy masowe i koncerty Materiały video

VI Rajd Rowerowy Śladami Walk W. Lisa „Mściciela” [FOTO, VIDEO]

W tegorocznym rajdzie udział wzięła rekordowa liczba uczestników. Jechało w nim 86 rowerzystek i rowerzystów oraz Zmotoryzowana Grupa Rekonstrukcyjna im gen Maczka.

Trasa rajdu biegła z placu AK przez polanę w Szydłowcu gdzie uczestnicy zatrzymali się, aby wziąć udział w zasadzeniu Dębów Pamięci, a następnie udali się do leśniczówki Pateraki w pobliżu, której został zamordowany Wojciech Lis „Mściciel”.

Na Polanie Niezłomnych uczestnicy rajdu oraz zgromadzeni mielczanie wzięli udział kolejny raz w uroczystym zasadzeniu nowych dębów, które mają upamiętniać bohaterów poległych w walce o wolność i niepodległość, a są nimi: kapitan Antoniego Żubryda „Zucha” – dowódca oddziału NSZ i podporucznik Mieczysława Niedzińskiego „Niemen” – dowódca oddziału AK działający w rejonie Grodna. Dęby uroczyście odsłonił Jan Musiał, senator I i II kadencji z Przemyśla oraz major Kazimierz Bernat z Grupy Rekonstrukcji Historycznej III Pułku Strzelców Podhalańskich.

Główne uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zaplanowano na dziś – niedzielę 1 marca.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa