W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie

VI Sadzenie lasu z Nadleśnictwem Mielec [FOTO]

Klub Żeglarski Orkan w Mielcu od kilku lat na zaproszenie mieleckiego Nadleśniczego Huberta Sobiczewskiego „sadzi las”. Ideą tej akcji jest pokazanie organizacjom społecznym, jak wygląda praca w lesie, jak trudna to jest i wymagająca praca.

Zaczynaliśmy od w 2012 roku od 5 osób i 6 drzew. Akcja z roku na rok nabierała rozpędu. 8 kwietnia pod nadzorem leśników Wojciecha Cieślika, Sylwii Studzińskiej, Marcina Ruska ponad 20 osób sadziło buki przy obwodnicy Mielca. W tym roku przyświecała nam ambitna idea 100 drzew na stulecie niepodległości. Zasadzono 200 drzew, może setka się przyjmie.


Tegoroczna akcja sadzenia lasu ze względu na warunki pogodowe była przekładana od 8 marca, pierwsze podejście pogoda była ładna, ale sadzonki w szkółce nie rozmarzły. Kolejne terminy i coraz gorzej z pogodą nawet do -20. Piękna pogoda 8 kwietnia, kopiący dopisali, nawet i udało się zwerbować dwie sympatyczne rowerzystki, które na prośbę piszącego te słowa przyłączyły się do akcji.

Na wspólny, sadzeniu lasu też byli członkowie Klubu Górskiego Carpatia. Zastępca Nadleśniczego Pan Wojciech barwnie opowiadał chętnym o lesie, o szkodnikach, o tym, jak się pracuje. Na kawałku suchej gałęzi pokazał, jak wyglądają ślady zostawione przez szkodnika zwanego kornikiem ostro zębnym i wiele innych ciekawych opowieści z lasu.
Całość skończyła się grillem na Polanie Niezłomnych, korzystając z uroków nieomalże letniej pogody. Zapraszamy za rok na VII sadzenie lasu i będziemy bić własne rekordy.

Na koniec wszyscy uczestnicy zrobili wspólne zdjęcie, jak kibicujemy Szymonowi Kuczyńskiemu, który jest w rejsie solo non stop dookoła świata szczegóły tutaj http://www.zewoceanu.pl/ akcja #GoSzymon ma za zadanie rozpropagować ten rejs. Jak Szymon skończy to, będzie trzecim Polakiem, któremu się udało, a do księgi rekordów będzie wpisany rejs solo non stop na najmniejszej jednostce, bo płynie na jachcie 22-stopowym, czyli o długości 6,7 m
PS serdeczne podziękowania dla mieleckich leśników od uczestników akcji sadzenia lasu.

Mariusz Wiącek

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kilkudniowy kurs doskonalący dla Ratowników Medycznych

Wiadomości Mielec

Podsumowanie XIII Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki

Wiadomości Mielec

Wstążki, wianki i korale z ludowym przytupem – koncert [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa