W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Materiały promocyjne

ViaBrokers | broker ubezpieczeń i prawnik dla firm w Mielcu

Prowadzenie firmy to nie tylko bardzo odpowiedzialne, ale także czasochłonne zajęcie. W wielu przypadkach, przedsiębiorcom brakuje więc czasu na porównywanie ofert ubezpieczenia dla firm czy na zastanawianie się nad zakresem ochrony. Jeśli Ty również masz problem z wygospodarowaniem dodatkowych godzin na te formalne kwestie – przeczytaj artykuł. Opisujemy w nim ofertę zaproponowaną przez przedsiębiorstwo ViaBrokers. 

ViaBrokers – odpowiedź na potrzeby lokalnego biznesu

Mimo, że Mielec słynie ze Specjalnej Strefy Ekonomicznej i mnóstwa jednoosobowych działalności gospodarczych, przez wiele lat, przedsiębiorcy musieli samodzielnie radzić sobie w kwestiach ubezpieczeniowo-prawnych. Na szczęście zmieniło się to wraz z powstaniem firmy ViaBrokers, która jest odpowiedzią na potrzeby Klientów biznesowych. W obszarze jej działalności znajduje się zarówno obsługa brokerska, likwidacja szkód jak i pomoc prawna. Co ważne,  z oferty mogą skorzystać zarówno przedstawiciele małych, średnich jak i dużych przedsiębiorstw. 

Ubezpieczenia dopasowane do specyfiki branży

Ubezpieczenia dla firm, które oferuje ViaBrokers – broker dla firm, są dostępne dla przedstawicieli różnych branż: transportowej, budowlanej, handlowej, produkcyjnej, usługowej i wielu innych. Poza tym, warto mieć świadomość, że kwestią kompleksowego ubezpieczenia biznesu może BEZPŁATNIE zająć się broker ubezpieczeniowy. Profesjonalista oceni ryzyko w firmie i podpowie, co zrobić, by nieco je zoptymalizować. W końcu im wyższe ryzyko – tym bardziej kosztowne będzie ubezpieczenie firmy. 

Przykładowo,  przy szacowaniu ryzyka pożarowego, Ubezpieczyciele biorą od uwagę czy dana firma posiada: normalne,  specjalne oraz budowlane środki ochrony. Jeśli nimi dysponuje, koszt ochrony z pewnością będzie niższy. Warto więc zaprosić do swojej firmy profesjonalistę, który dokona oceny i wynegocjuje korzystne stawki ubezpieczenia dla firm z Mielca. 

Jakie są jeszcze zalety korzystania z usług brokera?

Oczywiście, korzystanie z usług brokera wiąże się także z całym szeregiem, innych zalet. Przede wszystkim, jako przedsiębiorca nie musisz martwić się terminami kończących się polis – wszystkie umowy będą pod nadzorem specjalisty. Zapewni Ci to więc poczucie spokoju i pozwoli na oddanie się innym, równie ważnym kwestiom. Poza tym, będziesz mógł zoptymalizować swoje wydatki – ubezpieczenie dla firm, przygotowane przez specjalistę z ViaBrokers  jest zdecydowanie korzystniejsze niż to, które znajdziesz sam. 

Ubezpieczenia komunikacyjne dla firm z Mielca i okolic 

Nie ulega wątpliwości, że ubezpieczenie pojazdów zalicza się do najbardziej popularnych rodzajów ochrony. W końcu, praktycznie każdy przedsiębiorca dysponuje samochodem osobowym. Niemniej, warto zdawać sobie sprawę, że oprócz aut, ubezpieczyć warto też inne pojazdy wykorzystywane podczas pracy. Zatem komunikacyjne ubezpieczenie dla firm to także:

 • OC samochodów ciężarowych,
 • ochrona koparek i innych pojazdów wolnobieżnych, 
 • ubezpieczenie wózków widłowych. 

Ubezpieczenia flotowe dla firm 

Co ważne, w ofercie ViaBrokers jest także ochrona flot pojazdów. Kilka słów na ten temat powiedział specjalista ds. ubezpieczeń dla firm w Mielcu. 

Wielu przedsiębiorców nie wie, że pojazdy mogą podlegać ubezpieczeniu flotowemu. Brak świadomości w tym temacie to spora strata – w końcu, ochrona samochodów we flocie jest często korzystniejsza niż podpisywanie osobnych umów ubezpieczeniowych. Zatem – jeśli posiadasz co najmniej 5 pojazdów i korzystasz z nich w ramach prowadzonej działalności, dobrze jest zapytać o tę kwestię brokera. Specjalista może dla Ciebie wyrównać okresy ubezpieczenia, dzięki czemu będziesz mógł z góry zaplanować wydatki zarówno na OC jak i na AC. Dodatkowo, szkodowość w bieżącym roku nie będzie wpływać na wysokość składki, lecz dopiero przy kolejnym ubezpieczeniu.  

Solidne ubezpieczenie majątku firmowego 

Przedsiębiorcy, którzy chcą zadbać o maksymalne bezpieczeństwo swojego biznesu, powinni pomyśleć też nad ubezpieczeniem majątku firmowego. Co należy rozumieć pod tym pojęciem? Przede wszystkim – ochronę różnego rodzaju sprzętów i maszyn, wykorzystywanych do pracy. W przypadku firm produkcyjnych z Mielca będą to więc całe linie produkcyjne. Natomiast dla specjalistów z branży medycznej może to oznaczać ultrasonografy, tomografy, gastroskopy, aparaty RTG oraz wiele innych sprzętów. Niemniej, niezależnie od branży i rodzaju prowadzonej działalności – każdy sprzęt jest ważny i większości przypadków bardzo kosztowy. Ubezpieczenie go to gwarancja, że w razie szkody, zostanie wypłacone odszkodowanie. Ważne jest jednak dopasowanie warunków ochrony do specyfiki biznesu. Pomóc w tym może broker ubezpieczeniowy, który doradzi w tej kwestii. 

Ubezpieczenie zawodowe 

Warto też wiedzieć, że w ViaBrokers dostępne są ubezpieczenia specjalistyczne dla przedstawicieli wybranych zawodów. Takie jak na przykład:

 • ubezpieczenie lekarza,
 • ubezpieczenie adwokata, 
 • ubezpieczenie księgowej, 
 • ubezpieczenie fizjoterapeuty, 
 • ubezpieczenie fryzjerki, 
 • ubezpieczenie kosmetyczki, 
 • ubezpieczenie trenera sportowego itd. 

W niektórych przypadkach, ochrona taka jest obowiązkowa – regulowana przepisami prawa. W innych, stanowi dodatkowe zabezpieczenie na wypadek nieprzewidzianych okoliczności. Przykładowo, jeśli w związku z prowadzeniem salonu komuś zostanie wyrządzona szkoda np. zostanie na niego przeniesiona choroba zakaźna na wskutek braku dezynfekcji lub zranienia Klienta ostrym narzędziem – Ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie. 

Gdy w firmie dojdzie do szkody – możesz liczyć na ViaBrokers

By doszło do szkody w firmie wystarczy dosłownie chwila nieuwagi. W niektórych przypadkach, jako przedsiębiorca,  możesz też  nie mieć na to wpływu. Przykładami takich sytuacji mogą być: uszkodzenie auta firmowego przez innego kierowcę, awaria maszyny czy nieprawidłowe wykonanie usługi przez Twojego pracownika. Wówczas, jeśli posiadasz ubezpieczenie dla firm, możesz starać się o wypłatę odszkodowania. 

Niemniej, proces likwidacji szkód jest bardzo wymagający – trzeba orientować się w przepisach prawnych, dokładnie zapoznać się z OWU polisy, udokumentować zdarzenie i na bieżąco pozostawać w kontakcie z Ubezpieczycielem. Błędy w tym procesie mogą natomiast skutkować odmową wypłaty odszkodowania. Dlatego, lepiej zlecić tę kwestię specjalistom z ViaBrokers, którzy w Twoim imieniu doprowadzą sprawę do końca. A Ty po prostu odbierzesz należną część odszkodowania.

 

Jak rozpocząć współpracę z ViaBrokers?

Jeśli chcesz mieć zagwarantowane solidne ubezpieczenie dla firm i wsparcie w razie konieczności likwidacji szkód, możesz nawiązać współpracę z ViaBrokers. Jak to zrobić?

 • skontaktuj się telefonicznie (+48 17 770 72 62) i umów się na spotkanie z brokerem ubezpieczeniowym. Pamiętaj, że obsługa brokerska jest BEZPŁATNA – zatem nic nie tracisz, a wręcz przeciwnie – możesz wiele zaoszczędzić, 
 • wyślij maila na adres [email protected]

Natomiast, jeśli interesuje Cię kompleksowa obsługa firmy z Mielca lub okolic – możesz zdecydować się na opcję pakietu ViaBrokers z opcją comiesięcznych płatności. 

Pakiet ViaBrokers – opcja dla profesjonalistów 

Jeśli chcesz mieć poczucie, że w każdej sytuacji możesz skontaktować się z dedykowanym dla Twojego biznesu adwokatem, specjalistą ds. likwidacji szkód czy brokerem ubezpieczeniowym – możesz wybrać opcję pakietu ViaBrokers. Ceny za tego typu usługę są bardzo korzystne. Przykładowo, pakiet prawny, w ramach którego można liczyć na 3 godziny konsultacji z adwokatem i na pomoc w przygotowaniu umów, statutów czy pism – kosztuje 450 zł. Mając na uwadze obecne stawki za usługi prawne – to bardzo korzystna cena. 

Zachęcamy do sprawdzenia oferty na viabrokers.pl 

Materiał Partnera

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Festyn Parafialny – „Rodzinnie u Ducha” [FOTO,VIDEO]

Wiadomości Mielec

II Turniej Akrobatyczny Edu Cup Mielec 2024 [FOTO]

Wiadomości Mielec

Piłkarze Stali Mielec na treningu z mediami [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa