W Cieniu Jupiterów Mielec
navigator
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty

VIII Edycja pikniku ,,Grunt to rodzinka” [FOTO]

Piknik rodzinny „Grunt to rodzinka” już na stałe zapisał się w kalendarzu imprez miejskich, którego organizatorami są: Prezydent Miasta Mielca, Samorządowe Centrum Kultury i Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Mielcu.

Jestem przekonany o konieczności organizowania tego typu imprez, ponieważ promowanie wartości rodzinnych oraz wzmocnienie pozytywnego modelu rodziny jako wielopokoleniowej instytucji, w której każdy, także najmłodszy jej członek, zajmuje ważne miejsce – podkreśla Zastępca Prezydenta Miasta Mielca Jan Myśliwiec.

W tym roku dzieci wraz z rodzicami ponownie mogli zmierzyć się z „rodzinnym labiryntem” i wspólnie powalczyć o tytuł „Super Rodzinka 2017″. Tegorocznymi zwycięzcami konkursu, a tym samym posiadaczami głównej nagrody została rodzina Państwa Kowalskich.

Tegoroczna VIII edycja pikniku „Grunt to rodzinka” odbyła się pod znakiem muzyki i afrykańskich rytmów. Konkursy, zabawy, warsztaty gry na bębnach, wspólna gra na BUM BUM RURKACH, koncert zespołu FOLIBA czy udział w rodzinnej grze plenerowej to tylko nieliczne atrakcje, które były zaplanowane na niedzielne popołudnie.

Ponieważ ideą pikniku była promocja zdrowego stylu życia bez alkoholu, na terenie imprezy obowiązywał zakaz sprzedaży i spożywania napojów alkoholowych. Aby przekonać się, że warto być trzeźwym, uczestnicy mogli założyć alko-gogle. Dzięki nim przekonali się, jak negatywnie wpływa alkohol na koordynację i sprawność ruchową. Mielczanie mieli również możliwość zadbania o swoje zdrowie i podjęcia walki ze zbędnymi kilogramami z wykorzystaniem zdrowych metod, które zmieniają sposób żywienia na lepszy. Każdy mógł sprawdzić swoją masę ciała, określić podstawowe wskaźniki np. zawartość tkanki tłuszczowej czy wody metabolicznej w organizmie i porozmawiać ze specjalistą o problemie nadwagi. Dla zainteresowanych czekały wskazówki dietetyczne.

Pośród licznych atrakcji, jakie zapewnili organizatorzy do dyspozycji dzieci i rodziców były dmuchane zamki, pole do minigolfa, mała gastronomia oraz stoiska mieleckich firm. Na zakończenie rodzinnego spotkania wspólnie wypuszczono kolorowe ledowe balony.

Joanna Szteliga

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa