Slider

Piknik rodzinny „Grunt to rodzinka” już na stałe zapisał się w kalendarzu imprez miejskich, którego organizatorami są: Prezydent Miasta Mielca, Samorządowe Centrum Kultury i Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Mielcu.

Jestem przekonany o konieczności organizowania tego typu imprez, ponieważ promowanie wartości rodzinnych oraz wzmocnienie pozytywnego modelu rodziny jako wielopokoleniowej instytucji, w której każdy, także najmłodszy jej członek, zajmuje ważne miejsce – podkreśla Zastępca Prezydenta Miasta Mielca Jan Myśliwiec.

W tym roku dzieci wraz z rodzicami ponownie mogli zmierzyć się z „rodzinnym labiryntem” i wspólnie powalczyć o tytuł „Super Rodzinka 2017″. Tegorocznymi zwycięzcami konkursu, a tym samym posiadaczami głównej nagrody została rodzina Państwa Kowalskich.

Tegoroczna VIII edycja pikniku „Grunt to rodzinka” odbyła się pod znakiem muzyki i afrykańskich rytmów. Konkursy, zabawy, warsztaty gry na bębnach, wspólna gra na BUM BUM RURKACH, koncert zespołu FOLIBA czy udział w rodzinnej grze plenerowej to tylko nieliczne atrakcje, które były zaplanowane na niedzielne popołudnie.

Ponieważ ideą pikniku była promocja zdrowego stylu życia bez alkoholu, na terenie imprezy obowiązywał zakaz sprzedaży i spożywania napojów alkoholowych. Aby przekonać się, że warto być trzeźwym, uczestnicy mogli założyć alko-gogle. Dzięki nim przekonali się, jak negatywnie wpływa alkohol na koordynację i sprawność ruchową. Mielczanie mieli również możliwość zadbania o swoje zdrowie i podjęcia walki ze zbędnymi kilogramami z wykorzystaniem zdrowych metod, które zmieniają sposób żywienia na lepszy. Każdy mógł sprawdzić swoją masę ciała, określić podstawowe wskaźniki np. zawartość tkanki tłuszczowej czy wody metabolicznej w organizmie i porozmawiać ze specjalistą o problemie nadwagi. Dla zainteresowanych czekały wskazówki dietetyczne.

Pośród licznych atrakcji, jakie zapewnili organizatorzy do dyspozycji dzieci i rodziców były dmuchane zamki, pole do minigolfa, mała gastronomia oraz stoiska mieleckich firm. Na zakończenie rodzinnego spotkania wspólnie wypuszczono kolorowe ledowe balony.

Joanna Szteliga

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Slider

Slider
Slider
Slider
Redaguj z nami…
napisz
Slider

SliderSlider


Slider

Slider

Slider