W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Kultura i nauka Materiały video

VIII Festiwal Nauki i Techniki [FOTO, VIDEO]

Wystartował VIII Festiwal Nauki i Techniki w Mielcu. To kilkadziesiąt wyjątkowych atrakcji dla dzieci i młodzieży z naszego regionu zorganizowanych w jednej powiatowej instytucji –Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli.

VIII Festiwal Nauki i Techniki to 58 warsztatów, 22 pokazy, 12 wykładów i 10 konkursów. Podczas wyjątkowych pokazów i warsztatów można dosłownie dotknąć wirtualnej rzeczywistości, poznać nowinki informatyczne, przejąć stery symulatorów lotniczych, stworzyć własne konstrukcje czy zmierzyć się w grach zręcznościowych. Do tego poznać ofertę lokalnych szkół i firm. Organizatorzy gwarantują, że podczas tej imprezy nikt nie będzie się nudził. Każdy kto już tam był, na pewno to potwierdzi.

– Będziemy starali się wzbudzać wśród mieleckich uczniów zainteresowanie przedmiotami ścisłymi. Chcemy, by nasza młodzież była twórcza, kreatywna i otwarta na innowacyjność – mówił podczas oficjalnego otwarcia festiwalu Zdzisław Nowakowski, dyrektor CKPiDN. Dodał, że trwający festiwal nastawiony będzie w szczególności na programowanie, które staje się czwartą – tuż obok pisania, czytania i rachowania – podstawową umiejętnością młodego człowieka. – Realizujemy program „Mieleccy przedsiębiorcy wspierają programowanie”. W jego ramach odbędą się warsztaty z podstaw programowania dla nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego – zapewniał.

Przybyłych na festiwal uczniów powitali również patroni honorowi wydarzenia: starosta powiatu mieleckiego Zbigniew Tymuła, wiceprezydent Jan Myśliwiec, dyrektor Departamentu Edukacji w Urzędzie Marszałkowskim Barbara Pelczar-Białek oraz wicekurator oświaty Stanisław Fundakowski.

Festiwalowi towarzyszy impreza „Tu mieszkam, tu się rozwijam” – promocja projektów Unii Europejskiej z regionu.

VIII Festiwal Nauki i Techniki potrwa do piątku.

 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=tq1KBXvQuE4&feature=youtu.be&w=925&h=520]

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości