W ubiegłym roku mielecki oddział Agencji Rozwoju Przemysłu wydał 26 decyzji o wsparciu. Jak ocenił – dyrektor ARP Mielec Waldemar Barnaś to był specyficzny i wymagający rok ale osiągnęliśmy w nim dobry wynik.
Są tu firmy, które rozszerzyły swoją działalność rozwijając się w innym obszarze, jest wśród nich firma Parys, specjalizująca się w wyrobach chemii samochodowej, która rozpoczęła produkować płyny do dezynfekcji. Firma First Company produkuje teraz bezpieczne fartuchy i kombinezony ochronne przeznaczone dla branży medycznej.
Na początku pandemii ARP udzielała pomocy przedsiębiorcom, m.in. obniżając opłaty za świadczenie usług przez ARP.
Przedsiębiorcy zadeklarowali ponad 608 mln zł na inwestycje, utworzenie 280 nowych miejsc pracy i utrzymanie ponad 6 tys. dotychczasowych. Branże, w których realizowane będą projekty to: przetwórstwo tworzyw sztucznych, motoryzacja, lotnictwo i branża elektromaszynowa.
Program Polska Strefa Inwestycji zarządzający obszarem EURO-PARK Mielec wydał już 73 decyzje wspierające przedsiębiorców.
Znajduje się on w części woj. podkarpackiego oraz w trzech powiatach woj. lubelskiego a także miasto Lublin. W tych regionach obowiązuje najwyższy poziom pomocy publicznej w Unii Europejskiej – do 70 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji. Na 15 lat są przyznawane decyzje o wsparciu.