W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje Materiały video Sport

W ataku Stali od rundy wiosennej występi Maciej Jankowski z Arki Gdynia

Maciej Jankowski został nowym zawodnikiem PGE FKS Stali Mielec. Będzie wzmocnieniem formacji ofensywnej.

31-letni napastnik przychodzi do Mielca po prawie trzyletnim pobycie w Arce Gdynia. Nad morze ściągał go Leszek Ojrzyński, który wówczas był trenerem Arki. Już po kilku miesiącach wspólnej pracy awansowali do finału Pucharu Polski, w którym musieli uznać jednak wyższość Legii Warszawa. W tym samym roku (już ze Zbigniewem Smółką za sterami) Jankowski z Arką wygrał Superpuchar Polski.

Piłkarz tym samym wraca do PKO Ekstraklasy po połrocznej przerwie, gdzie dotychczas uzbierał 279 spotkań oraz zdobył w sumie 61 bramek. Popularny „Jankes” to wychowanek KS-u Piaseczno.

Wcześniej nasz nowy nabytek grał w Piaście Gliwice, Wiśle Kraków oraz w Ruchu Chorzów. Z tym ostatnim klubem, w sezonie 2011/2012 był o włos od mistrzostwa Polski, które wówczas wywalczył Śląsk Wrocław. Ogólnie w Chorzowie Jankowski przeżywał bardzo dobry czas – poza wicemistrzostwem Polski był także finał Pucharu Polski oraz gra w eliminacjach do europejskich pucharów.

Przez 4 sezony w Ruchu wystąpił łącznie w 131 spotkań, w których zdobył 29 bramek. Do tego dorobku dołożył także 13 asyst.

W 2014 roku przeniósł się do Wisły Kraków. Pod Wawelem występował przez półtora roku grając łącznie w 46 spotkaniach i zdobywając 8 bramek.

Wiosną 2016 roku trafił do Piasta Gliwice. Tam rozegrał 56 spotkań i zdobył 9 bramek. Następnie trafił do Arki Gdynia, z której teraz trafia do PGE FKS Stali Mielec.

Maciej Jankowski ma również jeden występ w pierwszej reprezentacji Polski. 16 grudnia 2011 roku zagrał w towarzyskim mecz z Bośnią i Hercegowiną. Nasza reprezentacja wygrała 1:0 po golu Waldemara Soboty. Co ciekawe, w tym samym spotkaniu swój występ w reprezentacji zaliczył również Michał Gliwa.

W Mielcu Maciej Jankowski podpisał kontrakt do końca sezonu z opcją przedłużenia o rok.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Festyn Parafialny na Osiedlu Lotników – Rodzinnie u Ducha

Wiadomości Mielec

Szkoły w województwie podkarpackim z najzdolniejszymi uczniami

Wiadomości Mielec

Tragedia w Książnicach

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa