W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje

W bibliotece o zdrowiu

W czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kusocińskiego 2 zaplanowano dwa spotkania, których wspólnym mianownikiem jest troska o zdrowie. 16 marca zapraszamy na spotkanie z dietetyczkami, które poradzą, jak wspomóc dietą leczenie zaburzeń hormonalnych, o krioterapii i jej zaletach opowie Zbigniew Kołba w dniu 21 marca.

Plagą cywilizacyjną ostatnich dekad są zaburzenia hormonalne. Hormony wywierają ogromny wpływ na zdrowie i równowagę całego organizmu. Zachwianie gospodarki hormonalnej przyczynia się do dokuczliwych zmian fizycznych i psychicznych. W dolegliwościach menopauzalnych, niedoczynności tarczycy czy zespole policystycznych jajników – oprócz terapii lekowej kluczowa okazuje się dieta i zdrowy styl życia.

Stąd profesjonalni dietetycy z Gabinetu Dietetycznego Bonne Sante poprowadzą prelekcję ,,Na huśtawce hormonalnej – żywienie i profilaktyka” oraz wykonają bezpłatną analizę składu ciała, udzielą cennych porad żywieniowych i przekażą materiały edukacyjne. Spotkanie odbędzie się 16 marca o godz. 17.30 w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kusocińskiego 2.

Niespełna tydzień później, we wtorek 21 marca o godz. 12.00 w czytelni MBP odbędzie się spotkanie ze Zbigniewem Kołbą, autorem książki ,,Krioterapia. To warto wiedzieć.” Spotkanie poświęcone będzie krioterapii, zastosowaniu tej metody w profilaktyce i leczeniu. W krioterapii kluczowe jest stosowanie temperatur poniżej 0°C.

Efektem terapii jest zwiększony dopływ składników odżywczych i tlenu do naszych komórek. Powoduje to ulgę  w bólu i niwelowanie stanów zapalnych, co skutkuje szybszą regeneracją uszkodzonych tkanek. W wyniku krioterapii mięśnie ulegają rozluźnieniu, przyspiesza się przemiana materii oraz następuje pobudzenie układu nerwowego i odpornościowego.

Serdecznie zapraszamy na oba spotkania.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prezentacja Zastępców Prezydenta Miasta Mielca [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Światowy Dzień Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane [FOTO]

Wiadomości Mielec

Niedźwiedź pojawił się w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa