W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Informacje Kultura i nauka

W bibliotece w Tuszowie Narodowym odbył się Turniej Wiedzy o generale Sikorskim [FOTO]

10 maja odbył się Turniej Wiedzy o gen. Sikorskim, organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Tuszowie Narodowym i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym.

Wzięło w nim udział 19 uczniów klas IV – VIII z wszystkich szkół z terenu gminy Tuszów Narodowy. Turniej organizowany jest od wielu lat w ramach obchodów kolejnych rocznic urodzin generała Sikorskiego i ma na celu pogłębianie i pielęgnowanie pamięci o jego osobie oraz o historii naszej ojczyzny.

Tegoroczne rozgrywki wzorowane były na teleturnieju „1 z 10”. Kolejność udzielania odpowiedzi zależała od wylosowanego miejsca. Gracz miał 30 sekund na zastanowienie i udzielenie odpowiedzi. Każdy uczestnik otrzymał trzy pytania w I rundzie i po odpowiedzi na minimum dwa z nich przechodził do II rundy – do kolejnego etapu zakwalifikowało się 14 uczniów. W II rundzie każdemu uczniowi zadane zostały również trzy pytania. Etap ten był decydujący i wyłonił zwycięzców Turnieju Wiedzy. 

Nagrodzeni

I miejsce:
Aleksandra Kasprzak – ZSP Tuszów Narodowy
Michał Tyniec – ZSP Tuszów Narodowy

II miejsce:
Oliwia Harpula – ZSP Tuszów Narodowy

III miejsce:
Patryk Gałka – ZS Malinie
Jakub Pluta – ZS Malinie

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kilkudniowy kurs doskonalący dla Ratowników Medycznych

Wiadomości Mielec

Tragedia na ulicy Legionów

Wiadomości Mielec

Rowerzyści po potrąceniach odwiezieni do szpitala

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa