W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

W bibliotece w Woli Mieleckiej gościem była Agnieszka Lis [FOTO]

W piątkowy wieczór (4.12) w Bibliotece Publicznej w Woli Mieleckiej gościła Agnieszka Lis – jedna z najpoczytniejszych pisarek literatury obyczajowej, pianistka i dziennikarka. 

Autorka przyjechała z Warszawy i Wola Mielecka była jej ostatnim przystankiem na trasie spotkań autorskich z Dyskusyjnymi Klubami Książki Podkarpacia. Pisarka okazała się być kobietą niezwykle ciepłą, otwartą i serdeczną. Bardzo szybko nawiązała kontakt z publicznością, dzięki czemu spotkanie przybrało formę swobodnej dyskusji. Zdradziła, jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem i kiedy znajduje na nie czas. Przybliżyła zebranym swoją twórczość i opowiedziała, skąd czerpie pomysły i inspiracje. 

W swych powieściach opowiada o życiowych perypetiach – bólu, rozstaniu, trudnych relacjach, samotności, chorobie, marzeniach. Agnieszka Lis dała się poznać czytelnikom jako pisarka niezwykle dbająca o realizm powieści, zaś fabuła i bohaterowie potrafią wywołać cały wachlarz emocji – potrafią wzruszyć, zaskoczyć, zdenerwować, a przede wszystkim skłonić do głębokiej refleksji. Trafiają do zakamarków kobiecej duszy i pozwalają zrozumieć, że z każdej nawet najcięższej sytuacji, zawsze jest jakieś wyjście. 

Autorka odsłoniła również rąbek życia prywatnego, opowiedziała anegdoty, które spotkały ją w trakcie pisania książek. Na zakończenie nie zabrakło oczywiście wspólnych zdjęć i autografów, rozdawanych przez pisarkę!

Piątkowe spotkanie z Agnieszką Lis było prawdziwą ucztą  duchową  i doniosłym wydarzeniem dla czytelników Biblioteki Publicznej w Woli Mieleckiej. W wydarzeniu uczestniczył również Zbigniew Wicherski, Radny Gminy Mielec, wiceprezes TMZM.

Spotkanie było finansowane przez Instytut Książki i Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w ramach projektu „Tu czytamy! – Dyskusyjne Kluby Książki”.

Agnieszka Lis urodziła się i wychowała w Koszalinie. Studia muzyczne oraz dziennikarskie  ukończyła w Warszawie. Aktualnie uczy muzyki oraz gry na fortepianie, jak również prowadzi zajęcia dla przyszłych pisarzy. No i oczywiście, pisze książki. Piękne i niezwykle klimatyczne powieści obyczajowe. Zadebiutowała w roku 2010, wygrywając wtedy konkurs literacki na najlepsze opowiadanie organizowane przez wydawnictwo Replika. Od tamtej pory wydała już 18 powieści: „Samotność we dwoje”, „Pozytywka”, „Karuzela”, „Latawce”, „Huśtawka”, „Muzyka twojej duszy”, „Pocztówki”, „Zapach goździków”, „Przygody Pana Parasola”, „Przebudzona”, „Widoki”, „Listy w góry”, „Blask choinki”, „Pozory”, „Lustra”, „Guziki”. Pod koniec października ukazała się „Kawiarnia pełna marzeń”. 

Jest laureatką licznych konkursów literackich. Przez blisko dziesięć lat współpracowała stale z miesięcznikiem muzycznym Hi-Fi i Muzyka. Pisała także dla innych branżowych czasopism muzycznych (STUDIO, KLASYKA). W sumie ukazała się na łamach tych czasopism ponad setka recenzji, artykułów i felietonów jej autorstwa. Jest członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich oraz Stowarzyszenia Autorów i Wydawców COPYRIGHT POLSKA. 

W roku 2021 otrzymała honorowe odznaczenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla kultury polskiej „.

Justyna Ryczek – moderator DKK w Woli Mieleckiej 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Stal Mielec czy Stal Rzochów [FELIETON]

Wiadomości Mielec

26-latka straciła prawo jazdy za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa