W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty Informacje Propozycje weekendowe

W Chorzelowie odbędzie się Symboliczne Święto Plonów

Józef Piątek Wójt Gminy Mielec oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają na finał Gminnego Przeglądu Wieńca Dożynkowego, który odbędzie się 22 sierpnia w Chorzelowie. 

Sierpień w kulturze ludowej od zawsze kojarzył się ze żniwami, ciężką pracą na roli, a także wspólnym świętowaniem po zebraniu plonów. W wielu miejscowościach odbywały się dożynki, będące zwieńczeniem całorocznej  pracy rolników. Ze względów sanitarnych, nadal nie mogą się one odbyć w tak licznych i hucznych okolicznościach. W celu podtrzymania staropolskiej tradycji w Gminie Mielec zorganizowano jednak Przegląd Wieńca Dożynkowego, mający na celu kultywowanie i upowszechnianie tradycji ludowych, prezentację bogactwa plonów, rozbudzanie i poszerzanie zainteresowań twórczością ludową oraz promocję walorów wsi polskiej. Najpiękniejsze wieńce przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z  sołectw Gminy Mielec zaprezentowane zostaną na terenach parafialnych w Chorzelowie. W trakcie wydarzenia nie zabraknie również występów artystycznych. Uczestnicy będą mogli także skorzystać z mobilnego punktu szczepień oraz konsultacji programu badań „Profilaktyka 40 PLUS”.

Program wydarzenia:

14:45 – Zbiórka Grup Wieńcowych przed Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie 

15:00 – Msza Święta za zebrane plony z intencji Władz Samorządowych Gminy Mielec

16:15 – Przejście korowodu na tereny parafialne w Chorzelowie

16:30 – Rozpoczęcie  uroczystości: 

powitanie gości

widowisko obrzędowe 

17:30 – Gminny Przegląd Wieńca Dożynkowego

18:30 – Prezentacje artystyczne:

Grupa Wokalna „WOLANKI”

Kapela oraz ZPIT „Chorzelowiacy”

Mielecka Kapela Podwórkowa

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa