W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka Materiały video

W Domu Kultury na scenie pojawiła się Mielecka Orkiestra Symfoniczna [FOTO, VIDEO]

Początek sezonu na deskach SCK zabrzmiał Vivaldim, Straussem i Bizetem. MOS pięknym koncertem rozpoczęła 6 sezon artystyczny.
Był to 23 koncert zespołu, który działa w formule symfonicznej od 2017 r.

Mielecka Orkiestra Symfoniczna ma się czym pochwalić, jeśli chodzi o dokonania ostatnich 5 lat. Powstała z przekształcenia Mieleckiej Orkiestry Kameralnej i z roku na rok powiększa obsadę wykonawczą, a jej koncerty cechuje coraz wyższy poziom artystyczny.

Koncert inaugurujący 6. sezon artystyczny był wyjątkowy, ponieważ batutę – na razie na ten jeden koncert – z rąk dotychczasowego dyrygenta, Franciszka Wyzgi, przejął jego syn. Piotr Wyzga, dotąd klarnecista MOS, na swój debiutancki koncert w roli dyrygenta przygotował fantastyczny repertuar złożony z kompozycji mistrzów europejskiej klasyki: A. Vivaldiego, J. Straussa (syna) oraz Georges’a Bizeta.

Publiczność jak zawsze bardzo ciepło przyjmowała kolejne utwory, na końcu dopominając się bisu, w ramach którego MOS zagrał znany walc Wojciecha Kilara z filmu „Trędowata”.
Koncert inaugurujący 6. Sezon artystyczny MOS odbył się 9 października w Domu Kultury SCK.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mielecki Uniwersytet Dziecięcy zaprasza na rekrutację

Wiadomości Mielec

Policjant z Mielca najlepszym dzielnicowym na Podkarpaciu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Ukarany mandatem w wysokości 3 tyś. złotych za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa