W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty

„W drodze do Betlejem” w Przecławiu [FOTO]

Wyjątkowy koncert młodych artystów na scenie Domu Kultury w Przecławiu. Koncert „W drodze do Betlejem” zgromadził komplet publiczności.

Młodzieżowa Orkiestra Gminy Przecław wraz z solistami pod batutą Piotra Rysiewicza a także zespoły wokalne przygotowanie przez Panią Katarzynę Srokę zaprezentowały szeroki wachlarz kolęd, pastorałek a także utworów świątecznych polskich i zagranicznych. Kolędy i pastorałki w nowoczesnych energicznych aranżacjach, nostalgiczne melodie, piękne teksty w cudownej scenerii zabierały słuchaczyw klimat świąt.

Umiejętności artystów szlifowane pod okiem instruktorów Domu Kultury w Przecławiu były nagradzane gromkim barwami. Podczas koncertu była również organizowana zbiórka na małego mieszkańca naszej gminy- Kacperka, u którego wykryto chorobę Leigha. Jest to choroba o podłożu genetycznym. Nastąpiło również wręczenie nagród W ramach zorganizowanego „I Gminnego Dyktanda Patriotycznego”. Udział w nim wzięło 82 uczestników. W kategorii młodzież I miejsce otrzymała Oliwia Błachowicz ze Szkoły Podstawowej w Dobryninie.

Natomiast wyróżnienia powędrowały do: Wiktorii Gazdy ze Szkoły Podstawowej w Rzemieniu, Alka Markulisa- ze Szkoły Podstawowej w Kiełkowie oraz Aleksandry Lewandowskiej ze Szkoły Podstawowej w Dobryninie. Ponadto Gmina Przecław realizowała w terminie od 01.02.2019r. do 31.12.2019r. projekt grantowy pn. Rozwijamy kompetencje cyfrowe mieszkańców Gminy Przecław. Mieszkańcy Gminy Przecław mieli możliwość uczestniczyć od marca do listopada 2019 roku w szkoleniach komputerowych o następującej tematyce: „Rodzic w Internecie” „Mój biznes w sieci” „Moje finanse i transakcje w sieci” „Działam w sieciach społecznościowych” „Tworzę własną stronę internetową (blog)”„Rolnik w sieci” „Kultura w sieci”. Zakupiony sprzęt wraz z pomocami dydaktycznymi dla uczestników zajęć świetlicowych przekazany zostaje do szkół podstawowych z terenu gminy.

Zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane w Domu Kultury w Przecławiu!

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości