W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje Materiały video

W Gawłuszowicach od wierzbowej gałązki do wielkanocnej palmy w [VIDEO]

Na tydzień przed Wielkanocą, świętujemy Niedzielę Palmową. W tym dniu poświęca się palmy, które w tradycji chrześcijańskiej symbolizują odradzające się życie. Wykonywanie palm wielkanocnych ma bogatą tradycję. Okazją do poznania tej tradycji, było wykonanie palmy przez uczniów szkoły w Gawłuszowicach.

Najpierw każde dziecko przyniosło własnoręcznie wykonane kwiatki – z bibuły, krepiny, papieru, tkaniny itp. Następnie zebrane zostały potrzebne materiały: gałązki tui, świerka, sosny, bukszpanu, słoma, suche trawy, liście i in. Na lekcjach religii pod opieką księdza, dzieci składały ze sobą kwiaty oraz zielone gałązki, które przymocowano do brzozowego kija. Rozmawiano przy tym o znaczeniu poszczególnych elementów palmy. Aby palma była wyjątkowa i można było ją łatwo zidentyfikować, między gałązki wplecione zostały tarcze szkolne oraz kwiatki poszczególnych klas.

Tak wykonana palma została poświęcona w Niedzielę Palmową w kościele w Gawłuszowicach oraz bierze udział w konkursie diecezjalnym na najładniejszą palmę wielkanocną.

 Opracował ks. Piotr Klocek

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mielec w Rankingu Gmin Podkarpacia 2023 [FOTO]

Wiadomości Mielec

Seniorzy na scenie w Gminie Tuszów Narodowy [FOTO]

Wiadomości Mielec

Driftował fordem bez prawa jazdy po śniegu

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa