W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Informacje

W gminie Wadowice Górne zakończyły się prace przy przebudowie drogi [FOTO]

Zakończyły się warte ponad 1,7 mln złotych prace przy przebudowie drogi powiatowej Nr 1 165R na odcinku prowadzącym z Wadowic Górnych w kierunku Zgórska.

Była to kolejna inwestycja współfinansowana przez władze samorządowe powiatu i gminy. Jej oddania do użytku mieszkańcy wyczekiwali jednak w sposób szczególny. – To jedna z głównych dróg wjazdowych do centrum Wadowic Górnych, łącząca urząd gminy czy stadion z osiedlami mieszkalnymi. Cieszę się, że zadanie jest już gotowe. Zabiegi mieszkańców i władz gminy o jego realizację trwały przecież od kilkunastu lat – podkreślił Michał Deptuła, Wójt Gminy Wadowice Górne.

Zakres prac wykonanych w ciągu drogi powiatowej Nr 1 165R objął przebudowę i poszerzenie jezdni do szerokości 5,5 m na łącznym odcinku 1,1 km, budowę 900-metrowego chodnika oraz parkingów przy stadionie sportowym. W ramach inwestycji przebudowano też istniejące odwodnienie pasa drogowego oraz wykonano oznakowanie pionowe i poziome drogi. Zadanie zrealizowało Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. z Dębicy za kwotę 1 754 995,81 zł. Pół miliona z tej kwoty stanowił wkład Gminy Wadowice Górne. Resztę, a więc ponad 1,2 mln złotych, zabezpieczono w budżecie powiatu.

Za dobrą współpracę w zakresie realizacji remontów dróg powiatowych wójt Michał Deptuła podziękował obecnym na odbiorze drogi członkom Zarządu Powiatu Mieleckiego: Stanisławowi Lonczakowi, Andrzejowi Bryle i Zbigniewowi Działowskiemu. Na ich ręce przekazał symboliczne szaliki drużyny LKS Piast Wadowice Górne – jako że znaczna część oddawanej do użytku inwestycji objęła tereny wokół największego w gminie stadionu piłkarskiego.

– Mam nadzieję, że ta nowa infrastruktura przysłuży się zarówno mieszkańcom, jak i przyjezdnym, którzy z pewnością odwiedzać będą wadowicki stadion w czasie trwania meczy czy innych imprez. Cieszę się, że otocznie tego terenu, przez zrealizowane zadane, zmieniło się nie do poznania. I, co jeszcze ważniejsze, że inwestycja pozwoliła poprawić bezpieczeństwo wszystkich użytkowników tej drogi – zaznaczył starosta mielecki Stanisław Lonczak. – Liczę, że w przyszłości będziemy mogli kontynuować przebudowę tutejszych dróg, w kierunku drogi wojewódzkiej i miejscowości Zgórsko – zapowiedział.

Udział w dzisiejszym odbiorze drogi, oprócz przedstawicieli władz samorządowych powiatu i miasta, wzięli także wykonawcy, radni powiatowi i gminni, urzędnicy odpowiedzialni za realizację inwestycji oraz dyrekcja i pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Mielcu.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa