W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Historia

W hołdzie Niepodległej – Radomyśl Wielki [FOTO]

Widowisko „Wesele w Bronowicach”, msza św. za Ojczyznę, koncert „Missa pro Patria” w wykonaniu chóru „Puellae Orantes, wspólny śpiew „Mazurka Dąbrowskiego” ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu” oraz innych pieśni patriotycznych – tak obchodzono Święto Niepodległości w Radomyślu Wielkim.

W niedzielny wieczór (10 listopada) w miejscowym Zespole Szkół licznie zgromadzona publiczność oklaskiwała widowisko słowno – muzyczne pt. „Wesele w Bronowicach”. Na scenie zaprezentował się zespół wokalno – teatralnego GEST ze Szkoły Podstawowej w Zdziarcu. Widowisko odbyło się z inicjatywy podstawówki i Stowarzyszenia Nasze Miasto Radomyśl Wielki. 

Z kolei 11 listopada gminne obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęła poranna Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w Radomyślu Wielkim. Po niej odbył się koncert „Missa pro Patria” w wykonaniu Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puellae Orantes” z Tarnowa. 

Następnie zgromadzeni przeszli na rynek, gdzie o godz. 12.00. w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu” odśpiewany został „Mazurek Dąbrowskiego”. Obchody dopełnił wspólny śpiew pieśni patriotycznych. 

Przy pomniku, na którym znajduje się Orzeł Wolności, złożone zostały także wiązanki kwiatów. – Dziękuję wszystkim zgromadzonym za udział w tej żywej lekcji historii – powiedział burmistrz Józef Rybiński. Gminne obchody święta zorganizowało SCKiB wraz z radomyską parafią.


e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa