W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

W hołdzie Niepodległej

10 i 11 listopada zapraszamy do Radomyśla Wielkiego na obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Już w najbliższą niedzielę (10 listopada) o godz. 17.00 w miejscowym Zespole Szkół  wystawione zostanie widowisko słowno – muzyczne pt. „Wesele w Bronowicach”. To inicjatywa zespołu wokalno – teatralnego GEST ze Szkoły Podstawowej w Zdziarcu oraz Stowarzyszenia Nasze Miasto Radomyśl Wielki. Spektakl potrwa ok. 50 minut. – Jest to drugie widowisko wystawiane przez naszą szkołę w tym roku. Pierwsze pt. „Poezjo, wzbudź ducha narodu” było wystawiane wiosną br. w Radomyślu Wielkim i Mielcu. Program spotkał się ze sporym aplauzem publiczności i zdobył wielkie uznanie w środowisku. Liczymy, że teraz będzie podobnie, serdecznie zapraszamy – informuje Piotr Masłyk, dyrektor SP Zdziarzec.

Z kolei na 11 listopada na obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości zapraszają Burmistrz Radomyśla Wielkiego, SCKiB i Parafia Przemienienia Pańskiego w Radomyślu Wielkim. Rozpoczną się one o godz. 10.00 w Kościele Parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w Radomyślu Wielkim Mszą Świętą w intencji Ojczyzny. Po niej odbędzie się koncert „Missa pro Patria” w wykonaniu Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puellae Orantes” z Tarnowa. Następnie zgromadzeni przejdą na rynek, gdzie o godz. 12.00. w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu” odśpiewany zostanie „Mazurek Dąbrowskiego”. Obchody dopełni wspólny śpiew pieśni patriotycznych. – Do wzięcia udziału w tej ogólnopolskiej akcji zapraszamy wszelkie instytucje i organizacje, a także wszystkich mieszkańców gminy, którzy chcą wspólnie z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami zaśpiewać Mazurka Dąbrowskiego, a później inne pieśni patriotyczne – przekazują organizatorzy.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Zachowaj Trzeźwy Umysł – konkurs uczniów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Gala Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Takiej książki jeszcze w Mielcu nie było! [FELIETON]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa