W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Materiały video

W Jeziórku powstanie jedna z największych w Polsce farm fotowoltaicznych [FOTO, VIDEO]

W miejscowości Jeziórko (powiat tarnobrzeski) 8 grudnia, odbyła się uroczystość związana z rozpoczęciem budowy jednej z największych w Polsce farm fotowoltaicznych – PV Jeziórko.

Docelowo wśród miast, które będą korzystać z energii wyprodukowanej na tej farmie ma korzystać także Mielec.

PGE rozpoczęła budowę, która ma powstać do końca 2023 r., na działkach o powierzchni około 100 ha, powstanie instalacja o mocy 100 MW.

Farma fotowoltaiczna o mocy 100 MW powstanie w Gminie Grębów ok. 10 km od Tarnobrzega. Będzie się składać z blisko 200 tys. nowoczesnych, monokrystalicznych paneli słonecznych o mocy ponad 500 W każdy. Parametry techniczne paneli pozwolą na uzyskanie wysokiej produktywności w warunkach pogodowych typowych dla stref klimatycznych występujących w Polsce.

Należąca do Grupy Kapitałowej PGE spółka PGE Energia Odnawialna jest obecnie największym producentem zielonej energii w Polsce. Posiada 20 farm wiatrowych, 29 elektrowni wodnych, 4 elektrownie szczytowo-pompowe oraz 24 farmy fotowoltaiczne.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Makbet według rudzian

Wiadomości Mielec

Uczniowie na spływie kajakowym Wisłoką [FOTO]

Wiadomości Mielec

Sport w Mielcu – oczami dziecka [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa