W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie

W kolorach spełnienia [FOTO]

W przededniu Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, ustanowionego i obchodzonego przez UNESCO, 20 kwietnia br. byliśmy świadkami promocji kolejnego tomiku poezji, członkini Mieleckiego Towarzystwa Literackiego, Anity Róg.

Spotkanie odbyło się w gościnnych progach Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie – Filia w Mielcu. To już czwarty tomik uczennicy II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Mielcu. „Szepty nieznajomej”, bo taki jest jego tytuł, powstał w oparciu o pomysł samej autorki.

W promocji wzięli udział nauczyciele z Kopernika na czele z dyrektorem Zbigniewem Rzeźnikiem, członkowie MTL, twórcy ze Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” w Stalowej Woli, wśród których był obecny recenzent tomiku Mirosław Grudzień, Władysława Stolarz pierwsza nauczycielka-odkrywczyni talentu poetki i rozliczni miłośnicy poezji. Powitała gości kierownik Filii Józefa Krasoń. W roli konferansjera wystąpił prezes MTL Zbigniew Michalski.

Imprezę rozpoczęła piosenką „Niech żyje bal” z repertuaru Maryli Rodowicz sama autorka. Wybrane utwory z tomiku zaprezentował międzypokoleniowy duet: Aleksandra Kościelna i Andrzej Talarek. Ze swymi interpretacjami, piosenek muzyki popularnej, jeszcze dwukrotnie zapoznała uczestników młoda artystka.

Wreszcie zabrała głos ona sama. Podziękowała wybranym osobom za wkład pracy przy realizacji tomiku. O jej poezji mówili kolejno: Władysława Stolarz, Ryszard Mścisz, Mirosław Grudzień i Małgorzata Żurecka. W dyskusji głos zabrali Zbigniew Rzeźnik, Joanna Kłaczyńska, Barbara Augustyn i inni. Po podpisaniu wielu tomików, młoda członkini MTL, otrzymała kwiaty od prezesa tej organizacji Zbigniewa Michalskiego.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kilkudniowy kurs doskonalący dla Ratowników Medycznych

Wiadomości Mielec

Podsumowanie XIII Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki

Wiadomości Mielec

Wstążki, wianki i korale z ludowym przytupem – koncert [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa