W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

W kwietniu już sześciu kierowców straciło prawo jazdy

Od początku kwietnia policjanci wydziału ruchu drogowego mieleckiej policji zatrzymali uprawnienia do kierowania sześciu osobom. Kierowcy stracili prawo jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym, zostali także ukarani mandatami. Starosta właściwy ze względu na miejsce zamieszkania wyda decyzję o zatrzymaniu uprawnień do kierowania na okres 3 miesięcy.

  • W Mielcu przy ulicy Wojsławskiej został zatrzymany do kontroli drogowej 39-letni kierujący motocyklem marki Kawasaki, który przekroczył dozwoloną prędkość o 61 km, jadąc 111 km/h w terenie zabudowanym, tym samym łamiąc rażąco przepisy ruchu drogowego. Tego samego dnia w Padwi Narodowej przy ulicy Jana Pawła II 31-letni mieszkaniec Tarnowa jadąc seatem ibizą przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km, jadąc w terenie zabudowanym 103 km/h.
  • W Radomyślu Wielkim przy ulicy Armii Krajowej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 39-letniego mieszkańca tej gminy, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym jadąc 106 km/h.
  • W Chorzelowie policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy rażąco przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. 73-letni mieszkaniec Mielca jechał mercedesem z prędkością 120 km/h, tym samym przekraczając prędkość o 70 km, natomiast 26-letni mieszkaniec gminy Tuszów Narodowy przekroczył prędkość o 79 km, jadąc z prędkością 129 km/h.
  • W Mielcu przy ulicy Wojska Polskiego funkcjonariusze zatrzymali kierującego toyotą, który przekroczył prędkość o 60 km, jadąc z prędkością 110 km/h.

Ze względu na występujące na terenie powiatu mieleckiego wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym, których powodem często jest brawura i przekraczanie prędkości policjanci nie stosują taryfy ulgowej dla naruszających przepisy w rażący sposób. Kontrole prędkości prowadzone są na terenie całego powiatu, zarówno przy pomocy laserowego miernika prędkości jak również za pomocą videorejestratora, którym dysponuje mielecka grupa „SPEED”.

Wszystkie działania prowadzone przez policjantów służą zwiększeniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pamiętajmy, że to my kierowcy mamy największy wpływ na bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa