W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Materiały video Wywiady

W kwietniu nowy most [VIDEO]

Dzisiaj na terenie budowy nowego drugiego mostu na Wisłoce w Mielcu odbył krótki briefing prasowy poświęcony realizacji inwestycji.

W spotkaniu uczestniczyli między innymi Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Piotr Miąso, oraz dyrektor kontraktu Jarosław Jachymek.

Na moście trwają prace wykończeniowe i wszystko wskazuje na to, że otwarcie nastąpi już w kwietniu. Wartość inwestycji to 43 659 920,82 zł, a firma Budimex jest generalnym wykonawcą.

Inwestycja zlokalizowana jest w północno-zachodniej części gminy Mielec pomiędzy Rzędzianowicami a Chorzelowem, między drogą wojewódzką numer 983 Sadkowa Góra – Mielec a drogą powiatową Tuszów Narodowy – Mielec – Rzochów.

Budowany odcinek zaczyna się rondem czterowlotowym na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 983 w Rzędzianowicach. Droga w dalszej części przecina Wisłokę za mostem o długości około 534 m.

Kolejno trasa przecina za pomocą skrzyżowania zwykłego o poszerzonych wlotach drogę powiatową w Złotnikach. Następnie droga wojewódzka przebiega przez tereny rolne oraz nieużytki i kończy się projektowanym rodem trzywlotowym. Prawy wlot ronda jest początkiem wybudowanej łącznicy o długości około 310 m w kierunku ronda o trzech wlotach z istniejącą drogą powiatową Tuszów Narodowy – Mielec – Rzochów w miejscowości Chorzelów, która przebiega wzdłuż linii kolejowej 25. 

Most zaprojektowano jako konstrukcją w postaci ustroju wieloprzęsłowego płytowo -belkowego o konstrukcji sprężonej i zespolonej (w przęśle nurtowym) opartego na żelbetowych przyczółkach i filarach.

Podpory usytuowane są skośne do osi drogi pod kątem 71 stopni.

Inwestycje komplementarne

Przedłużenie drogi wojewódzkiej 984 do Rzędzianowic do Piątkowca przez Trzcianę. Szacunkowa wartość zadania to 50 mln zł. W kwietniu spodziewane jest wydanie Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej, co otworzy drogę do ogłoszenia przetargu.

Zgodnie z listem intencyjnym podpisanym w grudniu 2016 roku samorząd powiatowy zadeklarował finansowanie wkładu własnego do inwestycji.

Wiadukt nad linią kolejową L25 i ulicą Sienkiewicza w Mielcu. 

Realizacja tego zadania została opisana w liście intencyjnym w grudniu 2016 roku oraz w porozumieniu z czerwca 2019 roku.

Inwestorem tej inwestycji jest samorząd powiatu mieleckiego przy pomocy finansowej samorządu Mielca.

Wsparcie finansowe dla inwestycji zadeklarowała też PKP PLK, co znalazło odzwierciedlenie w liście intencyjnym podpisanym w październiku 2019 roku.

Firma Lafarge producent betonu realizuje budowę mostu na Wisłoce w Mielcu.

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa