W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Historia Informacje Kultura i nauka

W Mielcu odbył się kolejny konkurs wiedzy o Sejmie [FOTO]

Już po raz drugi poseł Fryderyk Kapinos zaprosił uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu mieleckiego do wzięcia udziału w konkursie wiedzy o Sejmie RP. 

W tegorocznym konkursie udział wzięło 49 uczniów. Pierwsze miejsce zajęła Karolina Ciochoń, uczennica Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu; drugie miejsce zajęła Barbara Śnieżyńska, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Mielcu; a trzecie miejsce Michał Skowroński, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Mielcu.

– Jest mi niezmiernie miło, że po raz drugi mogłem zorganizować w Mielcu konkurs wiedzy o Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. To inicjatywa, która z całą pewnością przyczynia się do lepszego poznania przez uczniów szkół ponadpodstawowych zagadnień związanych z polskim parlamentaryzmem – powiedział poseł Fryderyk Kapinos. – Gratuluję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie oraz serdecznie dziękuję nauczycielom, którzy przygotowali młodzież do wzięcia udziału w tym konkursie – dodał poseł.  

Konkurs odbył się 3 kwietnia br. w sali konferencyjnej IN-TECH 1 w Mielcu i  polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 30 pytań, sprawdzającego wiedzę z zagadnień: trybu ustawodawczego; zasad i trybu powoływania posłów, senatorów, Prezydenta RP; zadań i funkcji Sejmu i Senatu; wiedzy o współczesnym Sejmie. Jego celem było zachęcenie młodzieży do poszerzania wiedzy o współczesnym, polskim parlamentaryzmie. Każda szkoła zaproszona do wzięcia w nim udziału, wybrała spośród uczniów swoją reprezentację, na ustalonych przez siebie, wewnętrznych zasadach.

Konkurs był poprzedzony wykładem, poprowadzonym przez pracowników Biura Komunikacji Społecznej Sejmu, dotyczącym architektury sejmowej, polskiego parlamentaryzmu oraz trybu ustawodawczego.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spotkanie z nieletnimi w Ośrodku Kuratorskim

Wiadomości Mielec

Oficjalne wyniki PKW wyborów samorządowych 2024 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa