W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje

W Mielcu pogotowie ratunkowe zmieniło nazwę na – Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego

Obecnie pogotowie ratunkowe z siedzibą w Mielcu koordynuje działania ratownicze na terenie północno-zachodniej części województwa podkarpackiego, nie jest więc już w rzeczywistości, jak było to wcześniej, Powiatową Stacją Pogotowia Ratunkowego.

Nowy rok to dobra okazja, by wystartować z nazwą, która brzmi bardziej adekwatnie, czyli: Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu – wyjaśnia dr n. med. Grzegorz Gałuszka, dyrektor.

W marcu ubiegłego roku Narodowy Fundusz Zdrowia rozstrzygnął konkurs ofert na realizację zadań w zakresie ratownictwa medycznego na terenie województwa podkarpackiego. Mielecka Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego stała się jednym z wojewódzkich koordynatorów działań ratowniczych. W praktyce zespoły podlegające pogotowiu w Mielcu, pracują dziś na terenie powiatów: mieleckiego, kolbuszowskiego, dębickiego, tarnobrzeskiego z Nową Dębą i Gorzycami oraz stalowowolskiego z Zaklikowem.

Możemy powiedzieć, że to ponad ¼ województwa, więc nazwa „powiatowa” stacja w Mielcu wprowadzałaby dezinformację. Zasadna wydawała się jej zmiana. Szczególnie, że ta reorganizacja kosztowała wiele wysiłku logistycznego i wiązała się z doposażeniem poszczególnych miejsc stacjonowania zespołów i mamy nadzieję, że zmiany te będą obowiązywać przez długie lata z korzyścią dla pacjentów – mówi dyrektor Grzegorz Gałuszka. – Stanowimy większą, a tym samym silniejszą i stabilniejszą strukturę, co umożliwia jej stały rozwój.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mielec w Rankingu Gmin Podkarpacia 2023 [FOTO]

Wiadomości Mielec

Seniorzy na scenie w Gminie Tuszów Narodowy [FOTO]

Wiadomości Mielec

Driftował fordem bez prawa jazdy po śniegu

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa