W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

W Mielcu powstaje Klub Ciągłego Doskonalenia Mielczanie.PL

Treść wiadomości Zawiązała się bardzo ciekawa inicjatywa obywatelska dotycząca powstania w Mielcu unikalnego na skalę krajową projektu o nazwie Klub Ciągłego Doskonalenia Mielczanie.PL.

Jest to projekt bardzo ambitny, jak relacjonuje pomysłodawca tego projektu Łukasz Przybyło, zakresem działalności tego klubu można by obdzielić parę stowarzyszeń i fundacji.

Jaka jest idea tego klubu, która przyświeca jego organizatorom? Co będzie w zakresie działalności klubu? Jaka będzie jego forma? Do kogo będzie klub adresował swoje działania? Kto może zostać członkiem klubu? Na te pytania, postara się odpowiedzieć pan Łukasz.

Jeżeli chodzi o ideę powstania to jest to przede wszystkim potrzeba nieustannego poszerzania swojej wiedzy i umiejętności, zwłaszcza jeżeli chodzi o umiejętności interpersonalne, przywódcze i umiejętność zarządzania projektami. Drugą kwestią jest integracja liderów lokalnych społeczności z poszczególnych gmin powiatu mieleckiego jak i samego Mielca, żeby współdziałając mogli tworzyć dobre projekty dla społeczeństwa.

Trzecią kwestią jest ogólnie integracja społeczności z terenu gminy miejskiej jak i powiatu. Warto tutaj zauważyć, że pomimo, ze w powiecie mieleckim jest ponad 350 organizacji pozarządowych, to często one nie umieją sięgać (zwłaszcza te mniejsze) po różnego rodzaju granty, nieraz brakuje im elementarnej wiedzy dotyczącej zarządzania projektami, chcielibyśmy temu przeciwdziałać.

Po za tym przy takiej ilości stowarzyszeń, praktycznie żadne z nich nie startuje w ogólnopolskich konkursach grantowych organizowanych przez firmy prywatne, gdzie jest możliwość nie tylko promowania swojej organizacji i własnych pomysłów, ale przede wszystkim promowania ziemi mieleckiej i pozyskiwania grantów do realizacji ciekawych projektów dla dobra naszej małej ojczyzny.

Jeżeli chodzi o formę naszego klubu, to w zależności od woli większości klubowiczów będzie on działał jako nieformalne zrzeszenie przy już działającym lokalnym stowarzyszeniu (ale tu będzie potrzeba znacznej zmiany statutu tego stowarzyszenia), lub też zostanie powołane odrębne stowarzyszenie spośród członków klubu, ale nadal sam klub będzie miał charakter nieformalnego zrzeszenia.

Swoje działania przede wszystkim chcemy kierować dla członków naszego klubu, ale też i dla innych stowarzyszeń i ogólnie mieszkańców Mielca i powiatu mieleckiego. Członkiem naszego klubu może zostać praktycznie każdy, kto czuje potrzebę poszerzania swojej wiedzy i umiejętności, lub też potrzebę dzielenia się swoją wiedzą z innymi. W szczególności zachęcamy do tego lokalnych liderów społecznych, ludzi młodych, którzy pragną wzmocnić swoja pozycję na rynku pracy, managerów projektów, osoby, które chcą objąć, lub obejmują stanowiska liderskie lub kierownicze w jednostkach samorządowych, firmach prywatnych, i przede wszystkim ludzi, dla których dobro Mielca i powiatu mieleckiego jest istotnym wyznacznikiem ich działań.

W ciągu dwóch tygodni rekrutacji na Facebooku udało nam się pozyskać 9 trenerów i 8 osób mogących realizować granty, w tym ekspertów od realizacji grantów (w tym unijnych) oraz eksperta od spraw statutowych stowarzyszeń oraz 10 osób chętnych do Think Thanku.

Jeżeli chodzi o pozyskanych trenerów to mogą oni szkolić z następujących zakresów: zarządzanie projektami, prowadzenie i zarządzanie projektami społecznymi, partycypacja społeczna, pozyskiwanie środków unijnych, pozyskiwanie inwestorów, pozyskiwanie grantów, rozliczanie projektów, zarządzanie czasem, analiza i rozwiązywanie problemów, rozwiązywanie konfliktów, praca zespołowa, kodeks spółek handlowych, motywacja, Lean i narzędzia Lean Manufacturing, wystąpienia publiczne, marketing, social media, asertywność, rozwój osobisty, delegowanie uprawnień, przywództwo, ochrona informacji niejawnych.

Jako członek Klubu Ciągłego Doskonalenia każdy będzie mieć do wyboru 4 ścieżki rozwoju. Po pierwsze szkolenie się w ramach naszego klubu (wstępnie proponowane szkolenia: rozpoznawanie swojego potencjału i typu osobowości; kreatywnych technik myślenia, nauki, rozwiązywania problemów; zarządzania czasem; zarządzania projektami; motywacji; aktywnego słuchania, właściwej komunikacji; publicznego przemawiania; prowadzenia negocjacji; rozwiązywania konfliktów; wywierania wpływu, aktywnego przywództwa, delegowania uprawnień; pracy zespołowej; adaptacji społecznej; pozyskiwania grantów).

Druga ścieżka to przejście z roli szkolonego do roli prowadzącego szkolenia / wykłady.

Trzecia ścieżka to przejście z roli szkolonego do roli prowadzącego projekty (lokalne, ogólnokrajowe / FIO, unijne).

No i czwarta ścieżka – uczestnictwo w Think Tanku – lokalnej grupie zastawiającej się nad rozwiązywaniem problemów Mielca i powiatu mieleckiego.

Dodatkowe informacje na temat tworzącego się klubu można uzyskać pod adresem mailowym pomysłodawcy: [email protected] lub na fanpejdżu klubu na Facebooku:

https://www.facebook.com/KCDMielczaniePL

Osoby, które chciałyby się przyłączyć do Klubu Ciągłego Doskonalenia Mielczanie.PL
Zachęcamy do wypełnienia ankiety klubu w gogle docs (link do ankiety poniżej):

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd1gGitHwj8OozvK6Ceafx-16JiDM0tu90BbN8R5LVX9yJpOw/viewform

 

POWIĄZANE POSTY

Nowy łącznik drogowy jest już gotowy

Wiadomości Mielec

Mieleckie Dni Seniora

Wiadomości Mielec

Spotkanie z literaturą Katarzyny Hudy

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa