W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje Materiały video

W Mielcu powstaje najnowszej technologii KOMORA NORMOBARYCZNA [VIDEO]

W poniedziałek (26.04.21) na Osiedlu Smoczka przy ulicy Matki Teresy zacznie się montaż 19 – to tonowej komory normobarycznej, która ma długość 19 metrów.

Sesje w komorze są często zalecane przez lekarzy osobom, które przeszły COVID-19 do regeneracji płuc.

Co to jest komora normobaryczna?

Normobaria – stan ciśnienia atmosferycznego najbardziej sprzyjający zdrowiu i długowieczności człowieka, wynoszący ok. 1500 hPa.

Komora Normobaryczna jest dobrym sposobem wspomagania kondycji fizycznej, odporności organizmu i ogólnej poprawy zarówno samopoczucia, jak i stanu zdrowia naszych bywalców. Atmosfera w Komorze jest bezpieczna dla człowieka, nie ma ograniczenia czasu przebywania w przeciwieństwie do hiperbarii, gdzie czas przebywania jest ściśle limitowany i pod nadzorem lekarskim.

Tlen + dwutlenek węgla + wodór to nasza formuła na zdrowie!

Wiadomo jak potrzebny jest nam do życia tlen. Jest to jeden z podstawowych pierwiastków, bez których nie jesteśmy w stanie funkcjonować. Niestety tlen w powietrzu nas otaczającym ma coraz więcej zanieczyszczeń przez co jest trudniej przyswajalny i ciężej go w pełni wykorzystać. W komorze podajemy w podwyższonym ciśnieniu tlen z odpowiednią mieszanką gazów, która ułatwia jego lepsze rozprowadzanie do wszystkich komórek organizmu.
Dodatkowo dwutlenek węgla w odpowiednim stężeniu pozwala na rozszerzenie naszych naczyń krwionośnych i łatwiej ułatwia „oddawanie” tlenu z krwi do komórek przez co tlen może dotrzeć we wszystkie rejony, do których w normalnych warunkach nie dociera w odpowiedniej ilości. Jest dla organizmu tak samo cenny i niezbędny jak tlen.
W Komorze dodatkowo mieszanka gazów jest wzbogacona o cząsteczkowy wodór, który jest niezwykle skutecznym antyoksydantem, czyli zwalcza wolne rodniki bezpośrednio przyczyniające się do starzenia wszystkich komórek ciała. Działanie komory jest więc pewnego rodzaju detoxem – oczyszczeniem.

Lepiej oczyszczony i dotleniony organizm sprawniej radzi sobie z wszelkimi dolegliwościami i chorobami. Poprzez przebywanie w normobarii komórki stają się znacznie lepiej dotlenione, rany goją się szybciej i zwiększa się ilość komórek macierzystych. Komórki macierzyste z kolei są wykorzystywane w procesach regeneracyjnych tkanek i narządów. Przyspieszą likwidację obrzęków, wspomagają odnowę tkanek i ich gojenie.

Często osoby uczęszczające na sesje same są zdumione efektami i poprawą ich stanu zdrowia oraz samopoczucia. Do tego należy doliczyć doborowe towarzystwo, interesujące i ciekawe rozmowy odnośnie zdrowia i wymianę doświadczeń między klientami.

Badania naukowe wykazują, że terapia podwyższonym ciśnieniem powoduje między innymi następujące pozytywne rezultaty:

Zmniejsza stany zapalne przez dotlenienie wszystkich komórek
Przyspiesza rozwój nowych naczyń krwionośnych
Pobudza regenerację nabłonków
Działa stymulująco na komórki skóry – fibroblasty. Pobudza w ten sposób produkcję kolagenu i elastyny, które zapewniają elastyczność skóry
Spowalnia starzenie się organizmu
Znacząco zmniejsza czas obrzęku uszkodzonych tkanek
Zwiększa aktywność osteoblastów i osteoklastów – komórek odpowiedzialnych za zdrowie kości
Poprawia dostarczanie składników odżywczych nawet do odległych i niedotlenionych komórek ciała
Poprawia krążenie krwi
Zwiększa wydolność fizyczną i psychiczną organizmu oraz zdolność do zapamiętywania
Zdecydowanie poprawia dotlenienie wszystkich komórek a tym samym naturalną regenerację organizmu.

Fot. Ekonstal

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mielec w Rankingu Gmin Podkarpacia 2023 [FOTO]

Wiadomości Mielec

Seniorzy na scenie w Gminie Tuszów Narodowy [FOTO]

Wiadomości Mielec

Driftował fordem bez prawa jazdy po śniegu

Wiadomości Mielec

1 Komentarz

Elżbieta 11 maja 2021 (wtorek) at 11:50

Jak można z Państwem się skontaktować,bardzo proszę o odpowiedź.Dziękuję.

Odpowiedz

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa