W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

W Mielcu powstanie nowy most przez Wisłokę [VIDEO]

Ponad 38 mln zł kosztować będzie budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 984 oraz mostu na Wisłoce w Mielcu.
Inwestycja ma kosztować ok. 80 mln zł i będzie sfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego.
 Inwestycja ma być gotowa do października 2019 r. Jak poinformował rzecznik marszałka woj. podkarpackiego Tomasz Leyko, w przetargu na wykonanie inwestycji wpłynęło dziewięć ofert. „Najkorzystniejszą złożyła firma Budimex, która zadeklarowała, że wykona zadanie za niewiele ponad 38 mln zł. Pozostali oferenci mogą od tej decyzji składać ewentualne odwołania do 24 kwietnia” – dodał.

Przetarg był realizowany w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Oznacza to, że wykonawca będzie musiał opracować pełną dokumentację projektową, uzyskać wszelkie wymagane decyzje oraz wykonać roboty budowlane. Te mają być zrealizowane do końca października 2019 roku.

W ramach inwestycji powstanie nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 984 o długości ponad 2,5 km od ronda na drodze wojewódzkiej 983 w miejscowości Rzędzianowice w kierunku na południowy wschód. Jednym z elementów tej trasy będzie nowy most przez Wisłokę o długości ok. 550 metrów, powstanie też kilka rond.

Zdaniem marszałka woj. podkarpackiego Władysława Ortyla, drugi most w Mielcu jest niezwykle potrzebny. „Przetarg się przeciągał, ale wszystko musi być zgodne z przewidzianymi w tym trybie procedurami. Liczę jednak, że już wkrótce rozpoczną się szczegółowe prace związane z tym projektem” – podkreślił Ortyl.

Z nowego mostu zadowoleni będą nie tylko mieszkańcy Mielca, ale również przedsiębiorcy z działającej w mieście Specjalnej Strefy Ekonomicznej, którzy obecnie zmuszeni są do korzystania z jedynego mostu przez Wisłokę.

Inwestycja pod nazwą „Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 984 od m. Rzędzianowice do ul. Sienkiewicza w Mielcu wraz z budową mostu na rzece Wisłoka” została wpisana do Wieloletniej Prognozy Finansowej województwa podkarpackiego. Zostanie sfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego na lata 2014-2020.

Budżet RPO woj. podkarpackiego składa się z dwóch źródeł: Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego. W sumie w ramach RPO Podkarpacie ma do wydania ponad 2,1 mld euro.

 

A tak w listopadzie Marszałek Władysław Ortyl zapowiadał inwestycje i uruchomiał oficjalnie procedurę przetargową:

 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=xmVdW71cI6o&w=925&h=520]

Zobacz też...