W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie Informacje

W Mielcu rozmawiano w sprawie Afrykańskiego Pomoru Świń

Z inicjatywy posła Fryderyka Kapinosa, członka sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz sejmowej Podkomisji stałej do spraw monitoringu zwalczania Afrykańskiego Pomoru Świń oraz innych chorób zakaźnych zwierząt gospodarskich, 18 lutego br. odbyło się w Mielcu kolejne spotkanie poświęcone aktualnej sytuacji związanej z wystąpieniem wirusa ASF. 

W spotkaniu wzięli udział rolnicy z powiatu mieleckiego, włodarze gmin powiatu mieleckiego oraz przedstawiciele instytucji: Mirosław Welz – Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii, Wiesław Polek – Dyrektor Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Rzeszowie, Bogdan Ryznar – Dyrektor Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w Rzeszowie, Marcin Hendzel – Łowczy Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Rzeszowie, Maria Kozioł – Dyrektor Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Przecławiu, Stanisław Kagan – Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Mielcu, Mateusz Pałach – Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Mielcu, Jan Bielak – Kierownik Wydziału Kształtowania Ustroju Rolnego i Gospodarowania Zasobem Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Rzeszowie.

– Głównym celem spotkania była dyskusja na temat aktualnej sytuacji związanej z wystąpieniem wirusa ASF w powiecie mieleckim. Wraz z uczestnikami spotkania rozmawialiśmy również o zmianach w prawie łowieckim, pracach nad programem odbudowy gospodarstw po ASF oraz dopłatach do hodowli trzody chlewnej. Było ono dobrą okazją do wskazania możliwości rozwiązań trudności z którymi borykają się rolnicy – przekazuje  poseł Fryderyk Kapinos. – To bardzo istotne, aby dbać o dobrą współpracę na rzecz polskiego rolnictwa –  dodaje.

Jak zaznacza poseł Fryderyk Kapinos na spotkaniu padła także bardzo ważna deklaracja ze strony Podkarpackiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii o przekazaniu zainteresowanym gminom z powiatu mieleckiego środków do oprysku przeciwdziałającego przemieszczaniu się dzików na dany teren. Z kolei Łowczy Okręgowy PZŁ w Rzeszowie poinformował, że w razie stwierdzenia występowania dzików na określonym obszarze i braku reakcji na tą sytuację koła łowieckiego, można taki fakt zgłaszać bezpośrednio do Zarządu Okręgowego PZŁ.

– Serdecznie dziękuję uczestnikom spotkania za obecność oraz prawdziwie merytoryczną dyskusję – podkreśla poseł Fryderyk Kapinos.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mielecki Uniwersytet Dziecięcy zaprasza na rekrutację

Wiadomości Mielec

Policjant z Mielca najlepszym dzielnicowym na Podkarpaciu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Ukarany mandatem w wysokości 3 tyś. złotych za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa