18 sierpnia 2019 (niedziela) - 13:35
W Mielcu rozpoczęła działalność Poradnia Okulistyczna
W Mielcu rozpoczęła działalność Poradnia Okulistyczna
W Mielcu rozpoczęła działalność Poradnia Okulistyczna
Informacje

W Mielcu rozpoczęła działalność Poradnia Okulistyczna

W Szpitalu Powiatowym im. E. Biernackiego w Mielcu w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia działa Poradnia Okulistyczna.

Oficjalnego otwarcia dokonano 22 grudnia, na chwilę przed przyjęciem pierwszych pacjentów, których w tym dniu zarejestrowanych było 19.

Jak podkreśla prof. dr hab. n. med. Robert Rejdak otwarcie Poradni Okulistycznej umożliwiła dobra współpraca z dyrekcją szpitala oraz Starostwem Powiatowym. – Dzięki dobrej współpracy z dyrektorem Leszkiem Kołaczem i starostą powiatu mieleckiego Zbigniewem Tymułą otwieramy dziś Poradnię Okulistyczną. Jest ona bardzo kompaktowa, pacjent, który stąd wyjdzie będzie całkowicie zdiagnozowany i przygotowany do ewentualnej terapii – powiedział.

Poradnia wyposażona jest w sprzęt potrzebny do pełnej diagnostyki oka: lampę szczelinową z autoreflekometrem, automatyczny sprzęt do pomiaru ciśnienia wewnątrzgałkowego czyli tonometr, laser do terapii siatkówki, oraz OCT, które jest standardem w diagnostyce schorzeń siatkówki, a w szczególności plamki żółtej. – Możemy także diagnozować pacjentów z jaskrą poprzez automatyczny perymetr służący do badania pola widzenia – dodał prof. Rejdak.

Dyrektor szpitala Leszek Kołacz przyznał, że otwarcie poradni poprzedziło wiele starań. – Bardzo się cieszymy, że z naszej inicjatywy pod koniec roku otwieramy nową Poradnie Okulistyczną. Zabiegaliśmy bardzo długo, by sprostać wszystkim wymaganiom Narodowego Funduszu Zdrowia. Nie ukrywam, że mieliśmy także problemy kadrowe wynikające z tego, że na naszym rynku okulistyka była odległa, nie mieliśmy historii i tradycji oddziału okulistycznego, ale mimo wielu przeciwności udało się  – powiedział dyrektor Kołacz.

Starosta powiatu mieleckiego podkreślił, że pacjentami  korzystającymi z poradni będą zajmować się bardzo dobrzy specjaliści. – Na nasz teren przychodzą wielcy fachowcy. Jestem dumny, że chcą tu zagościć i jestem pewien, że oddajemy pacjentów w dobre ręce. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie się bardzo dobrze układała.

Oficjalne otwarcie poradni zakończył wykład profesora Roberta Rejdaka, podczas którego poruszono temat teraźniejszości i przyszłości okulistyki w szpitalu w Mielcu. Profesor przypomniał, że w mieleckim szpitalu wykonuje się rocznie wiele zabiegów usuwania zaćmy, natomiast  w przyszłości placówka zamierza  się skupić również na tym,  by leczyć pacjentów z patologią ciała szklistego i siatkówki.

Początkowo poradnia będzie przyjmować pacjentów przez trzy dni w tygodniu, jednak w razie potrzeby planowane jest rozszerzenie o kolejne dni. Poradnia usytuowana jest w budynku Szpitala – pawilon C, parter, pok. 6. Rejestracji można dokonać w pok. nr 21 osobiście lub telefonicznie pod nr (17) 78 00 168. Pacjent zobowiązany jest posiadać skierowanie od lekarza rodzinnego.

 

W Mielcu rozpoczęła działalność Poradnia Okulistyczna  W Mielcu rozpoczęła działalność Poradnia Okulistyczna  W Mielcu rozpoczęła działalność Poradnia Okulistyczna

W Mielcu rozpoczęła działalność Poradnia Okulistyczna
W Mielcu rozpoczęła działalność Poradnia Okulistyczna
W Mielcu rozpoczęła działalność Poradnia Okulistyczna

Zobacz też...

Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości