W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje

W Mielcu startuje projekt „Pieczęć Zasług Obywatelskich – Sigillum Meriti Civilis”

Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Prof. Wł. Szafera w Mielcu rozpoczyna realizację projektu pt. „Pieczęć Zasług Obywatelskich – Sigillum Meriti Civilis”, którego celem jest wzrost aktywności mieszkańców powiatu mieleckiego w zakresie podtrzymywania, pielęgnowania i kultywowania tożsamości lokalnej.

 

Towarzystwo na realizację tego przedsięwzięcia pozyskało prawie 40 tys. zł z Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”, który nadzorowany jest przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Aktualnie do 24 czerwca 2016 roku trwa nabór dla osób, które mogą otrzymać wsparcie szkoleniowo-doradcze w zakresie pozyskania środków finansowych na realizacje swoich pomysłów w zakresie kultywowania i promowania osób wybitnie zasłużonych dla naszego regionu.

 

504494476

 

Realizowany przez nas projekt dedykowany jest dla tych osób, dla których wartości lokalnej tożsamości są niezmiernie ważne. W tym konkretnym przypadku dajemy możliwość rozwoju nie tylko podmiotom takim jak organizacje pozarządowe czy też szkoły, ale również naszym mieszkańcom. Poprzez cykl zaplanowanych działań, uczestnicy będą mogli m.in. wystartować w naszym konkursie na realizację mini inicjatyw i otrzymać od naszej organizacji grant w wysokości 2 tys. zł” – informuje Janusz Chojecki – Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej.

 

Projekt realizowany będzie do końca 2016 roku i przewiduje następujące działania:

 

  • szkolenia dla lokalnych liderów i/lub organizacji pozarządowych, poruszających tematy: „Dlaczego warto angażować się na rzecz lokalnej społeczności?”, „Moja inicjatywa na rzecz lokalnego środowiska?”
  • konkurs na dofinansowanie 3 mini inicjatyw promujących wybitne postacie regionu mieleckiego – w wysokości 2.000 zł każda
  • organizację 2 spotkań otwartych dla mieszkańców powiatu mieleckiego oraz 7-10 spotkań zamkniętych w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, których celem jest promocja wybitnych postaci Ziemi Mieleckiej
  • organizację konkursu na przyznanie tytułu pt. „Pieczęć Zasług Obywatelskich – Sigillum Meriti Civilis”.

 

Elementem podsumowującym całość działań jest przyznanie Pieczęci Zasług Obywatelskich dla osób, które wybitnie zasłużyły się dla naszego regionu. W tym celu powołana zostanie stosowna kapituła, która dokona takiego wyboru na podstawie podesłanych zgłoszeń. W ten sposób, chcemy podziękować zarówno tym, którzy już od nas odeszli, ale również tym, którzy aktywnie dzisiaj uczestniczą i realizują działania na rzecz różnych środowisk i akcji mieleckiego regionu – komentuje Prezes Janusz Chojecki.

 

Osoby i podmioty zainteresowane udziałem w poszczególnych elementach projektu, muszą wypełnić i przesłać ankiety rekrutacyjne, dostępne na stronie internetowej www.tmzm.mielec.pl , na której znajduje się również regulamin projektu. Dodatkowe informacje można uzyskać także pod numerem telefonu (17) 586 4350 lub (17) 7884081. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Partnerem projektu są: Gmina Miejska Mielec oraz Powiat Mielecki.

 

Informacje uzupełniające: pomysłodawcą powstania projektu jest Wiceprezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej Andrzej Talarek, który jest jednym z członków powołanych przez Zarząd Towarzystwa specjalnego Zespołu Zadaniowego, który rozpoczął realizację tej, jakże szlachetnej, inicjatywy. Zespół składa się z następujących osób: Janusz Chojecki – główny koordynator zadania, Teresa Orczykowska – zastępca głównego koordynatora, Paweł Werbowy – główny konsultant programowy oraz następujący członkowie: Zbigniew Wicherski, Janusz Grdeń, Andrzej Kobylarz, Karolina Gruszecka.

 

 

 

2748595

 

2121510011

 

504494476

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Medialna afera dosięgła nasz portal

Wiadomości Mielec

Jezioro łabędzie na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Młodzi nieprzeciętni – zdolni uczniowie mieleckich szkół

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa