W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Informacje Kultura i nauka Multimedia Relacje z wydarzeń

W Mielcu uczcili pamięć Sybiraków

17 września z inicjatywy Związku Sybiraków w Mielcu zorganizowane zostały uroczystości upamiętniające zesłanych na Syberię.

Dzień Sybiraka przypada w rocznicę napaści sowieckiej Rosji na Polskę która miała miejsce 17 września 1939 r. Tego dnia w całej Polsce wspominane są losy zesłanych na Syberię. Ta szczególna data dla Sybiraków i Kresowian, jest symbolem naznaczenia ich życia, sposobem na zachowanie w pamięci ich tragedii i tułaczego losu.

Obchody w Mielcu rozpoczęła msza św. w kaplicy na Cmentarzu Komunalnym, po czym młodzież
z mieleckich szkół przygotowała cześć artystyczną, będącą wspomnieniem wydarzeń z 1939 r. Na zakończenie delegacje wieńcowe złożyły kwiaty pod Pomnikiem Sybiraków.

Udział w uroczystościach wzięli m.in. przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Mielcu w osobach: starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła, członek Zarządu Joanna Rębisz, wiceprzewodniczący Rady Powiatu: Marek Kamiński oraz Maria Orłowska.

Licznie uczestniczyli także uczniowie z różnych szkół, w tym z Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mielcu.

Powiat Mielecki

[nggallery id=233]
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Pijany jechał ciągnikiem w Tuszowie Narodowym

Wiadomości Mielec

Nowa sala gimnastyczna dla II Liceum Ogólnokształcącego

Wiadomości Mielec

Spotkanie z nieletnimi w Ośrodku Kuratorskim

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa