W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

W Mielcu wielkie czyszczenie pojemników na odpady

Automyjnia podjedzie do domów prywatnych i firm

Akcja mycia pojemników ruszyła od osiedla Rzochów, potem stopniowo będzie obejmować całe miasto. Po tym, jak wszyscy mieszkańcy prywatnych posesji będą mieli czyste kosze, przyjdzie czas na firmy i przedsiębiorstwa.

– Zgodnie z filozofią firmy, akcja prowadzona jest tak, żeby mieszkańcy nie odczuwali żadnych niedogodności ani nie byli obarczeni formalnościami – mówi prezes MPGK, Marek Bąbała.

Mieszkańcy nie muszą się nigdzie zapisywać, wnosić opłat, rezerwować terminów itp. Cała strona organizacyjno-techniczna spoczywa na nas – podkreśla prezes.
 – Staramy się wszystko organizować tak, by akcja przebiegała sprawnie, jak najmniej przeszkadzała mieszkańcom i kierowcom. Automyjnia, która w tym sezonie przeszła już kontrole i testy techniczne, podjeżdża w dniu planowego wywozu odpadów.
Opróżniony plastykowy kosz dzięki specjalnemu podnośnikowi trafia do pojazdu, w którym jest myty pod ciśnieniem, po czym natychmiast wraca na swoje miejsce – wyjaśnia Janusz Podolski, koordynujący akcję w MPGK.
– To nie jest tak, że mieszkańcy zostają bez pojemnika, który jest gdzieś odwożony, nie ma obaw.
Wiesław Ciężadło, dyrektor ds. organizacyjno-technicznych MPGK, mówi, że mycie pojemników teraz jest prowadzone dwa razy w roku. Jest to bardzo duże ułatwienie, bo inne sposoby dbania o czystość zbiorników na śmieci nie zawsze były idealne.
– Plastykowe kosze są dość ciężkie, nieporęczne, a zanieczyszczenia uciążliwe i trudne do dokładnego odczyszczenia. Ciśnienie wody powoduje jednak, że mycie jest łatwe, szybkie i bardzo skuteczne, co ma kluczowe znaczenie dla zdrowia i komfortu mieszkańców – podkreśla dyrektor.
 
 
 
3cd22a16-80fe-4234-98a5-ac5498cb62bc
 
 
6cb73aca-44aa-42d2-b7a0-5786cf01177a
 
 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa