W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

W mieleckim szpitalu więcej łóżek „covidowych”, ale w nowym schemacie organizacyjnym!

Szpital Specjalistyczny w Mielcu zwrócił się do Wojewody Podkarpackiego z wnioskiem o zwiększenie ilości łóżek dla pacjentów leczonych na COVID-19, ale w innym schemacie organizacyjnym.

Chodziło nam o to, aby nie ograniczać się tylko do Oddziałów Zakaźnych, ponieważ rzeczywistość jest taka, że również na innych występuje konieczność zmagania się z tą chorobą u pacjentów pierwotnie hospitalizowanych w związku z innymi chorobami. Bywa, że np. pacjentka przebywa na Oddziale Ginekologiczno- Położnicznym, ale stwierdza się u niej zakażenie COVID-19. Na mocy dziś otrzymanej decyzji Wojewody Podkarpackiego, będziemy mogli leczyć ją z tego tytułu na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym, oczywiście w wydzielonej i specjalnie przygotowanej strefie, a nie na Oddziale Zakaźnym – wyjaśnia dyrektor Zbigniew Torbus.

Jak wynika z pisma, Szpital został zobowiązany do przygotowania w sumie 116 miejsc dla Pacjentów leczonych na COVID-19, w tym 5 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-Co-V-2, 100 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym wirusem w organizmie oraz 11 łóżek intensywnej terapii.

Zmienia się zatem zakres realizacji tych świadczeń, który poszerza się o: neurologię, leczenie udarów, neurochirurgię, ginekologię i położnictwo. Zmiany wprowadzone zostały natychmiast po otrzymaniu decyzji.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Seniorzy zakończyli rok akademicki MUTW [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejny oprysk przeciwko Afrykańskiemu Pomorze Świń w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa