W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

W nagrodę do Brukseli

Katarzyna Gakan z Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim odebrała główną nagrodę za zwycięstwo w 10. Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego.

W Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego biorą udział uczniowie klas drugich w kategoriach liceum i technikum.

 

Radomyski Zespół Szkół w finale turnieju dla uczniów technikum reprezentowały Katarzyna Dykas, Iwona Jarosz i Katarzyna Gakan, które przygotowywały się pod okiem Jolanty Erazmus. Konkursowicze odpowiadali na pytania, tłumaczyli zdania, reagowali w określonych sytuacjach językowych i rozwiązywali krzyżówki.

Znakomicie z tymi zadaniami poradziły sobie radomyskie uczennice. Katarzyna Gakan zajęła pierwsze miejsce, a Iwona Jarosz była trzecia. Druga lokata przypadła Adrianowi Rogali z ZSE Mielcu.

Od kilku już lat nagrodą główną w konkursie jest wycieczka do Brukseli, którą funduje europoseł Tomasz Poręba. Katarzyna Gakan specjalny bilet do stolicy Unii Europejskiej odebrała podczas Powiatowego Dnia Języka Niemieckiego. Również Iwona Jarosz za trzecią lokatę otrzymała zestaw upominków.

Zadowolenia z sukcesu Katarzyny i Iwony nie kryje społeczność szkolna. – Serdecznie gratulujemy Kasi i Iwonie oraz pani Jolancie Erazmus, która przygotowywała dziewczęta do konkursu. Cieszymy się ogromnie z ich sukcesu i jesteśmy z nich dumni. Jak widać nauka popłaca, a Zespół Szkół tworzą bardzo zdolni uczniowie – można usłyszeć w szkole.

 

150401a-768x300

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa