W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Galerie Informacje Materiały video

W niedzielę na Placu AK przysięgę na sztandar złożyło 99 żołnierzy [FOTO, VIDEO, DRON]

W Mielcu przysięgę złożyło 99 żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady WOT. Wcześniej odbyli szkolenie na terenie dębickiego 33. Batalionu Lekkiej Piechoty. Uczyli się m.in. praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na polu walki, sztuki przetrwania, udzielania pierwszej pomocy oraz topografii.

Wojska Obrony Terytorialnej to poza Wojskami Lądowymi, Siłami Powietrznymi, Marynarką Wojenną oraz Wojskami Specjalnymi – piąty rodzaj sił zbrojnych.

Obecnie w strukturach WOT pełni służbę 10 tys. żołnierzy, z czego 18 proc. stanowią żołnierze zawodowi (mają oni stanowić nie więcej niż 10 proc. formacji

Słowa przysięgi poprzedziła uroczysta Eucharystia. Towarzyszyła jej asysta honorowa brygady oraz orkiestra wojskowa z Rzeszowa. Podczas uroczystości można było obejrzeć sprzęt, jaki jest używany przez żołnierzy.

Obecny na uroczystości w Mielcu, były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, zwracając się żołnierzy, powiedział, że są „sercem i duszą Wojska Polskiego”. Podkreślił również, że są spadkobiercami Armii Krajowej oraz Żołnierzy Niezłomnych.

– To, co nazywamy wojną hybrydową zaczyna się od propagandy, zaczyna się od kłamstwa, potwarzy. Potem przychodzą „zielone ludziki”, potem przychodzi broń, potem przychodzi starcie zbrojne. Wy będziecie wystawieni na wszystkie te niebezpieczeństwa i będzie musieli być zdolni im się przeciwstawić – mówił Macierewicz.

W swoim wystąpieniu przypomniał, że Mielec był i jest do tej pory „ośrodkiem polskiej siły zbrojnej”.

„Ośrodkiem, którego wysiłek gospodarczy był i jest naszą dumą” – powiedział.

Tylko u nas fragmenty wywiadu, jaki udzielił Antoni Maciarewicz dziennikarzowi radia Leliwa Tomaszowi Łępie.

Zapraszamy do oglądnięcia obszernych materiałów foto wideo z tego wydarzenia.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Derby Podkarpacia bez sensacji. Rysice Rzeszów – ITA Tools Stal Mielec 3:0 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Bieg Wilczym Tropem 2024 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

„Rzeka życia – miłość” – promocja tomiku

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa