W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

W Pałacyku Oborskich można nabyć pamiątki dla turystów

Coraz bogatsza staje się oferta pamiątek i różnego rodzaju suwenirów związanych z naszym miastem jakie można nabyć w Muzeum Historii Regionalnej Pałacyk Oborskich znajdującym się przy ulicy Legionów.

Okres wakacji sprzyja zarówno turystycznym wyjazdom, jak i przyjazdom do Mielca osób, które odwiedzają nasze miasto z powodów rodzinnych i nie tylko. Choć Mielec nie jest istotnym ośrodkiem turystycznym, to są tu miejsca które każdy szanujący się turysta jaki zawita w nasze strony może, a nawet powinien odwiedzić.

Jednym z nich z pewnością jest Pałacyk Oborskich w murach którego swoją siedzibę ma mieleckie Muzeum Historii Regionalnej. Główną misją tej instytucji jest gromadzenie i ochrona dóbr dziedzictwa kulturowego związanego z historią naszego miasta i regionu. Równie ważnym zadaniem Muzeum jest upowszechnianie wiedzy o historii, tradycji, kulturze i zabytkach regionu. Muzeum organizuje warsztaty edukacyjne oraz zajęcia dla dzieci i młodzieży, konferencje popularnonaukowe, wykłady o tematyce historycznej, cykliczne imprezy, a także wydaje książki popularyzujące wiedzę o Mielcu i okolicach. Książki te można nabyć na specjalnym stoisku prowadzonym przez pracowników Muzeum znajdującym się tuż za wejściem do Pałacyku Oborskich.

Od niedawna na stoisku tym można znaleźć także różnego rodzaju suweniry z Mielca w postaci tak popularnych ostatnio magnesów oraz np. breloczki, kubki, płócienne torby itp. Nowością są eksponaty, które powstały podczas warsztatów ceramicznych, które na początku lipca zorganizowano na terenie parku przy Pałacyku Oborskich.

Szukasz suwenirów, albo niebanalnych pamiątek z Mielca? Wraz z mieleckim Muzeum Regionalnym zapraszamy do odwiedzenia Pałacyku Oborskich.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa