W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty

W piątek koncert noworoczny w SCK

Na początku był… Koncert Noworoczny. Tak, nieco żartobliwie, można by zacząć opowieść o tradycji koncertów noworocznych w wykonaniu Mieleckiej Orkiestry Kameralnej na scenie Domu Kultury SCK.

Ta tradycja sięga 1998 r. i właśnie 6 stycznia publiczność będzie mogła wysłuchać 20. jubileuszowego koncertu pod dyrekcją Franciszka Wyzgi. W programie jak zwykle znajdą się utwory Straussów (ojca i syna), a także Emila Waldteufela.

Wiedeński koncert po raz XX w Mielcu

Tradycję koncertów Mieleckiej Orkiestry Kameralnej zapoczątkował właśnie Koncert Noworoczny, potem, z biegiem lat, muzycy wystąpili z inicjatywą Koncertu Niepodległościowego (11 listopada), Koncertu Wiosennego (po świętach wielkanocnych), a ostatnio także Koncertu Karnawałowego. Mielecka Orkiestra Kameralna ma więc pełne ręce roboty, bo przygotowanie repertuaru na kilka koncertów rocznie to nie lada wyzwanie, biorąc pod uwagę, że dla muzyków jest to działalność dodatkowa, poza pracą zawodową.

Piotr Wyzga, muzyk orkiestry, który rokrocznie pięknie wita w jej imieniu publiczność,  teraz też serdecznie zaprasza na koncert i podkreśla: – Koncert Noworoczny w stylu wiedeńskim to sztandarowa prezentacja, spiritus movens Mieleckiej Orkiestry Kameralnej.

Pierwsze koncert odbył się w 1998 r. w Sali Królewskiej, gdzie orkiestra wystąpiła w składzie dętym. Następne spotkanie odbyło się w Domu Kultury SCK, na reprezentacyjnej scenie miasta. – Od roku 2001 muzycy grali już w obsadzie symfonicznej, proponując repertuar coraz mocniej nawiązujący do estetyki mistrzów związanych z habsburską, cesarską stolicą. Z biegiem lat ambicje organizatorów wykroczyły poza ścisłe naśladownictwo – wspomina Piotr Wyzga. – Bieżąca, 20. edycja, jak na jubileusz przystało, zaoferuje słuchaczom wysublimowany i możliwie najbardziej „wiedeński” repertuar tworzony przez najwspanialsze i najmocniej kojarzone z Wiedniem walce, polki i marsze uzupełnione rodzimym, polskim, mielecki wkładem w postaci kolęd oraz dedykacji dyrygenta.

Na koncert zapraszają: Mieleckie Towarzystwo Muzyczne i Samorządowe Centrum Kultury na piątek, 6 stycznia o godz. 17.

Wstęp: bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie kina ,,Galaktyka” (codziennie od godz. 12, w soboty i niedziele na godzinę przed seansem kinowym, czwartki – kasa nieczynna).

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Relikwie rodziny Ulmów w Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejne zwycięstwo Czeczeńców. Handball Stal Mielec – AZS Biała Podlaska 33:27 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Smoczka Park MTB 2024 [MAPY]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa