W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

W podziękowaniu za służbę społecznościom lokalnym

W poniedziałek (30.12) w Radomyślu Wielkim miało miejsce 22. już Samorządowe Spotkanie Opłatkowe, podczas którego władze gminy uhonorowały osoby, które angażowały się w różne przedsięwzięcia na rzecz mieszkańców.

Tradycyjnie już w ten świąteczny czas, a więc między Bożym Narodzeniem, a Nowym Rokiem, wplecione jest spotkanie włodarzy gminy z samorządowcami różnych szczebli i społecznikami zaangażowanymi w życie samorządu lokalnego. Jest to okazja do tego, by w przyjaznej atmosferze porozmawiać, podziękować sobie nawzajem za współpracę, pogratulować sukcesów i złożyć życzenia na nadchodzący rok.

Budowa lepszych wspólnot

– Okres świąteczny to czas rodzinny. I my dzisiaj spotykamy się w gronie rodziny samorządowej ze społecznikami, którzy bezinteresownie przeznaczają swój czas, a nierzadko i pieniądz, służąc drugiemu człowiekowi – mówił burmistrz Józef Rybiński. – Dzięki temu w naszych sołectwach dużo się dzieje, są różne spotkania, imprezy. To wszystko po to, by to nasze życie w tych małych wspólnotach było ciekawsze, bardziej życzliwe, na wesoło, a na pewno bardziej wspólnotowo. Jeśli uda nam się coś wartościowego zrobić, to wpisuje się to na pewno w przesłanie Świąt Bożego Narodzenia i w tworzenie przyjaznej, miłej atmosfery w społecznościach lokalnych. Dziękuję wam za waszą działalność – dodał. 

Wyraz podziękowania

Miniony rok w gminie Radomyśl Wielki, zresztą jak i poprzednie lata, obfitował w wiele imprez i ciekawych inicjatyw. Władze gminy nie zapomniały o tych, którzy mieli udział w ich przygotowaniu. – Nasi włodarze co roku doceniają mieszkańców, którzy angażują się w różne przedsięwzięcia na rzecz lokalnych wspólnot. Wśród wyróżnionych są m.in. strażacy ochotnicy, działacze sportowi, członkowie grup wieńcowych, sponsorzy różnych imprez, a także osoby, które są do dyspozycji organizatorów sołeckich imprez i bez których pomocy trudno byłoby je przeprowadzić. To dzisiejsze wyróżnienie niech będzie dla państwa wyrazem docenienia tego, co robicie dla swoich małych ojczyzn – mówił Krzysztof Babiarz, prowadzący Samorządowe Spotkanie Opłatkowe. 

W sumie pamiątkowe statuetki, dyplomy uznania i upominki od burmistrza Józefa Rybińskiego, jego zastępcy Jarosława Godka oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Jana Miękosia otrzymało 32 osób ze wszystkich miejscowości wchodzących w skład gminy. W tym gronie znaleźli się:

Czesław Labak, Krzysztof Kapałka z Dąbia, Piotr Ciołek, Kazimierz Kuroś, Stanisław Sołowski z Dąbrówki Wisłockiej, Jan Kujawski i Eugeniusz Ryba z Dulczy Małej, Wioletta Śmiatacz, Wacław Warias, Zygmunt Wójtowicz z Dulczy Wielkiej, Józef Janiec i Kamil Pabian z Janowca, Renata Dubiel, Władysław Oleksiak i Barbara Suchy z Partyni, Katarzyna Krasoń i Beata Kilian z Pnia, Dawid Dudek i Beata Żala z Podborza, Józef Idzik, Marek Skiba, Mateusz Stadnik z Radomyśla Wielkiego, Zenon Bieda, Ryszard Machnik, Beata Wrzesień z Rudy, Bogusław Bajor, Anna Chmiel i Małgorzata Labak ze Zdziarca, Bronisław Dubiel i Elżbieta Skaza ze Zgórska, Joanna Giża i Marzena Czapiga z Żarówki.

Słowa uznania w kierunku wyróżnionych, ale i władz gminy, popłynęły z ust posłów na Sejm RP Krystyny Skowrońskiej, Fryderyka Kapinosa, radnego wojewódzkiego Jana Tarapaty i starosty Stanisława Lonczaka.

Czas życzeń

Podczas spotkania modlitwę i słowo duszpasterskie wygłosił ksiądz Jerzy Bulsa, proboszcz Parafii Przemienienia Pańskiego w Radomyślu Wielkim. Po czym zebrani łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia noworoczne przy dźwiękach kolęd w wykonaniu Sylwii Pisarczyk i Pawła Stanosza, którzy przed świętami wydali płytę pt. „Kolędować Maleńkiemu”, a także Karoliny Kieraś.


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Makbet według rudzian

Wiadomości Mielec

Uczniowie na spływie kajakowym Wisłoką [FOTO]

Wiadomości Mielec

Sport w Mielcu – oczami dziecka [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa