W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

W Radomyślu Wielkim będzie lepsza woda

Kolejna inwestycja poprawiająca jakość wody dostarczanej mieszkańcom radomyskiej gminy. Magistrat zakończył właśnie przedsięwzięcie dotyczące gospodarki osadami i wodami popłucznymi na Stacji Uzdatniania Wody w Jamach. 

Przedmiotem inwestycji była budowa poletek osadowych jako końcowy etap gospodarki osadami i wodami popłucznymi na Stacji Uzdatniania Wody w Jamach wraz z rurociągami międzyobiektowymi, armaturą, modernizacją spustów osadów i wód popłucznych z komory reakcji i zbiornika popłuczyn.

Zakres inwestycji obejmował m.in. budowę osadnika powierzchniowego dwukomorowego żelbetowego z dwoma kanałami filtracyjnymi o powierzchni 157,44 m2; adaptację komory reakcji, zbiornika popłuczyn; wykonanie rurociągu tłocznego pomp na poletka ociekowe; zamontowanie zasuw odcinających i zaworów zwrotnych; zamontowanie 6 pomp do osadów, wykonanie 3 studni z tworzywa z włazami żeliwnymi.

Inwestycja kosztowała 591 tys. zł, a wykonało ją w terminie listopad 2019 – maj 2020 r. konsorcjum firm: Gminna Spółka Komunalna sp. z o.o. z Lisiej Góry jako lider i Przedsiębiorstwo Budowlane „EKO-BUDOWA” Wiesław Wójcik z Pustyni jako partner.

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa