W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Materiały video

W Rankingu Gmin Podkarpacia 2020 – Mielec na trzecim miejscu [VIDEO]

Jak co roku Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego przy współpracy z Urzędem Statystycznym w Rzeszowie zorganizowała kolejną, dziewiątą już edycję konkursu Ranking Gmin Podkarpacia. 

W tym roku nagrodzono Gminy wyróżniające się rozwojem społeczno-gospodarczym według danych statystyki publicznej za rok 2020. Wyniki Rankingu Gmin ogłoszono podczas Konferencji „Perspektywy oraz wyzwania planowania i zagospodarowania przestrzennego. Efektywność w finasowaniu rozwoju JST” zorganizowanej w sali konferencyjnej BB Hotel Centrum w Rzeszowie.

Nagrodę za 3 miejsce w Rankingu z rąk Wicewojewody Jolanty Sawickiej oraz Członkini Zarządu Województwa Podkarpackiego Anny Huk odebrał Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski.

Ideą Rankingu jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego na terenie woj. podkarpackiego. Wyniki Rankingu oparte zostały o dane statystyki publicznej za rok 2020 zebrane i przeanalizowane przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie. Metodą oceny poziomu rozwoju gminy jest syntetyczny wskaźnik rankingowy wyliczony w oparciu o 16 wskaźników mierzących m.in. potencjał, aktywność i wyniki osiągane przez gminę w sferze gospodarczej i społecznej.

Laureaci Rankingu Gmin Podkarpacia za 2020 rok:
1 miejsce: Gmina Solina
2 miejsce: Gmina Cisna
3 miejsce: Miasto Mielec 
4 miejsce: Gmina Trzebownisko
5 miejsce: Głogów Małopolski 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Stal Mielec czy Stal Rzochów [FELIETON]

Wiadomości Mielec

26-latka straciła prawo jazdy za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa