Informacje

W Rudzie z baraży do finału?

6 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rudzie (gm. Radomyśl Wielki) odbył się jeden z trzech turniejów półfinałowych w koszykówce dziewcząt w kategorii Igrzyska Dzieci (klasy IV-VI).

Gospodyniom nie udało się awansować bezpośrednio do finału, ale będą mieć taką szansę w barażach.
Drużyna koszykarek ZSP Ruda znalazła się w gronie dwunastu najlepszych zespołów w województwie podkarpackim. Tym razem przeciwnikami w walce o finał były zespoły: SP nr3 Stalowa Wola, SP nr1 Sędziszów Małopolski oraz SP nr3 Tarnobrzeg. Do rozegrania gospodynie miały tylko dwa mecze, ponieważ zaliczony został rezultat z finału rejonowego, w którym pokonały SP nr1 Sędziszów Małopolski 14-5.
W pełni zmobilizowane gospodynie turnieju przystąpiły do pierwszego meczu, w którym przeciwnikiem była drużyna SP Nr3 Tarnobrzeg. Pierwsze dwie kwarty toczyły się w szybkim tempie.

Zawodniczki obu zespołów oddały sporą liczbę rzutów, jednak nie mogły wstrzelić się do kosza i zdobyć większej zaliczki punktowej. Przełom nastąpił w kwarcie trzeciej. Nasze zawodniczki zaczęły seriami zdobywać punkty z gry jak i z rzutów osobistych dzięki czemu zbudowały bezpieczną przewagę punktową, którą powiększały w dalszej części meczu wygrywając zdecydowanie 29:6 – relacjonuje trener zespołu Radosław Pryga. – Po kilku minutach przerwy przystąpiliśmy do meczu o końcowy triumf w turnieju z zespołem SP nr3 Stalowa Wola. Mecz rozpoczął się podobnie jak pierwsze spotkanie, nasze zawodniczki pomimo stwarzanych sytuacji chybiły sporo rzutów. Wykorzystały to przeciwniczki, które trafiały seryjnie zdobywały punkty wypracowując kilkupunktową przewagę powiększając ją w dalszej części meczu. Pomimo ogromnego zaangażowania oraz waleczności przegrywamy 31:6 – dodaje.
Ostatecznie reprezentacja ZSP Ruda zajęła znakomite drugie miejsce w półfinale wojewódzkim. Dzięki temu wciąż jest w grze o wielki finał. Teraz przed dziewczynami turniej barażowy, który rozegrają we własnej hali 20 marca.
Gratulacje dla dziewcząt, które jak zwykle zaprezentowały się znakomicie zarówno pod względem umiejętności technicznych, jak i pod względem przygotowania motorycznego.
Kiedy już opadły emocje sportowe przyszedł czas na integrację. Wszystkie uczestniczki turnieju wraz z opiekunami zostali zaproszeni na stołówkę szkolną gdzie panie kucharki przygotowały wyśmienitą pizzę, natomiast rada rodziców obdarowała wszystkich ogromną ilością słodyczy.

Skład: Gabriela Ryś, Wiktoria Jurkowska, Ewa Paliga, Julia Kruk, Karolina Ciejka, Aleksandra Bielawa, Maja Struzik, Amelia Świstro, Wiktoria Koza, Gabriela Grzech, Marlena Działo, Magdalena Piłat, Kinga Bawoł.