W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie

W Sarnowie powstał nowy most [FOTO]

Przeprawa mostowa nad Babulówką w Sarnowie wygląda dziś estetyczniej, jest  bezpieczniejsza i bardziej komfortowa. Powiat Mielecki zakończył prace prowadzone w rejonie mostu. Dziś (18 stycznia) odbyło się oficjalne otwarcie nowego obiektu.

Prace nad rozbiórką starego mostu w Sarnowie rozpoczęły się w listopadzie. W jego miejscu wykonawca – firma REMOST z Dębicy – wykonał nową przeprawę o konstrukcji ramownicowej, z płytą żelbetową połączoną z masywnymi przyczółkami posadowionymi na palach.

Przedsiębiorstwo zajęło się również przebudową drogi w obrębie mostu oraz umocnieniem koryta sąsiadującego z nim potoku. – Podstawowym założeniem remontu było poszerzenie obiektu. Zadanie udało się zrealizować. Szerokość mostu sięga dziś 6,5 metra, a zlokalizowanych przy nim chodników – po dwa metry. Nośność nowego mostu to 40 ton – mówi o inwestycji Wiesław Sołtys z Powiatowego Zarządu Dróg w Mielcu.

Dzięki sprzyjającej aurze inwestycja zakończyła się jeszcze w grudniu. Dziękujemy wykonawcy za sprawną i solidną realizację tego zadania, a mieszkańcom życzymy, by most bezpiecznie służył przez kolejne lata – mówił Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła, podkreślając, że była to już kolejna inwestycja mostowa wykonana w gminie Tuszów Narodowy. W 2016 roku, dzięki promesie na realizację zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Powiat Mielecki wykonał remont przeprawy w Dębiakach.  

Również i remont mostu w Sarnowie mógł być zrealizowany dzięki środkom zewnętrznym. Jego całkowity koszt wyniósł 1 922 875,45 zł, z czego: wkład Powiatu Mieleckiego wyniósł 1 241 275,45 zł, dotacja z budżetu Państwa – 81 600,00 zł a dotacja z Lasów Państwowych – 600 000,00 zł. Za środki przekazane na budowę przeprawy dziękował Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła oraz Wójt Gminy Tuszów Narodowy Andrzej Głaz. – Cieszę się, że zadanie zostało dofinansowane przez Lasy Państwowe w wymiarze, o jakim zadecydowała Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych. Gratuluję wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego ważnego i potrzebnego mieszkańcom zadania – mówił podczas otwarcia Marek Marecki, Zastępca dyrektora ds. Gospodarki Leśnej z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Na rok 2018 Powiat Mielecki zaplanował kolejne remonty mostów: na potoku Wiśnia w miejscowości Trzciana oraz na potoku Rów w miejscowości Grochowe. Drugie z zadań również realizowane będzie wspólnie z nadleśnictwem, przy udziale dofinansowania zewnętrznego.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Policjant z Mielca najlepszym dzielnicowym na Podkarpaciu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka [FOTO]

Wiadomości Mielec

Informacja magistratu w sprawie wycięcia wierzb na osiedlu Lotników [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa