W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty Informacje Sport

W sobotę Handball Stal Mielec zagra z Górnikiem Zabrze

Na chwilę obecną próżno szukać pozytywów w grze Handball Stal Mielec. Pocieszające może być jednak to, że to dopiero początek rozgrywek PGNiG Superligi i obecny układ tabeli jeszcze wielokrotnie ulegnie przetasowaniu.

Pewne jest także to, że przed zawodnikami Stali najtrudniejsze zadanie – okiełznanie „głów”, bo właśnie o tym problemie w szeregach Handball Stal Mielec mówił w zeszłym tygodniu skrzydłowy Paweł Wilk, w podobnym tonie prezentuje się przedmeczowy komentarz trenera mielczan Rafała Glińskiego.

Również uważam, że największym problemem naszej drużyny jest głowa i podejście do tego, co robimy. Jeżeli każdy osobno będzie myślał o swoim interesie a nie o celu całego zespołu, to nigdy nie przełoży się to na dobry wynik – tłumaczy szkoleniowiec Handball Stal Mielec. – Wcale mnie nie dziwi, że mielecka społeczność oczekuje wygranych i punktów. To dla mnie zrozumiałe, grałem tu kilka lat i wiem jak mieszkańcy się angażują,  jakie dają od siebie wsparcie – dodaje Gliński.

Przed Stalowcami niezwykle trudne i wymagające spotkanie. Już w najbliższą sobotę zmierzą się na własnym parkiecie z Górnikiem Zabrze. Warto podkreślić, że drużyna ze Śląska przegrała swoje ostatnie spotkanie z Torus Wybrzeżem Gdańsk (22:23), natomiast po pięciu kolejkach plasuje się na wysokim 5. miejscu.

W sobotnie popołudnie zawita do nas drużyna, która ma spore ambicje w walce o medale, drużyna, która ma potencjał na zajęcie lokat w górnej części tabeli a przede wszystkim drużyna, która przyjedzie podrażniona po porażce na własnym parkiecie z Gdańskiem – zaznacza trener Gliński – Zbliżający się mecz, jak każdy kolejny będzie bardzo ciężki, ale jeżeli każdy z zawodników weźmie sobie do serca sytuację w jakiej jesteśmy i po co tu jesteśmy, obraz naszej gry na pewno będzie inny, co może przełożyć się na wynik zespołu – podkreśla szkoleniowiec mielczan.

Bardziej od rozdrażnienia zabrzan, mieleckich kibiców może martwić obecny poziom gry, jaki prezentują zawodnicy z Podkarpacia. Pięć porażek z rzędu oraz ostatnie miejsce w tabeli mogą skutecznie zachwiać pewnością siebie.  Jak zatem prezentują się morale mieleckiej drużyny?

Każda porażka podcina skrzydła, ale musi też czegoś uczyć – przede wszystkim pokory i chęci poprawienia pewnych rzeczy. Jeżeli każdy będzie to robił, pokaże to na treningu, meczu, wtedy odzyska pewność siebie. Wszystko tkwi w podejściu mentalnym – mówi na zakończenie Rafał Gliński.

Mecz Handball Stal Mielec z Górnikiem Zabrze już w najbliższą sobotę 16 października o godzinie 15:00, Hala SP7, ul. Grunwaldzka 7 w Mielcu.

Godzinę przed meczem i w trakcie jego trwania będzie można się zaszczepić w ramach akcji #szczepimy się

Bilety na spotkanie: https://www.kupbilet.pl/sport/pilka_reczna/hb0383/opis?fbclid=IwAR1gDZlZYSdBC0E8_N8HSQFJPKMCOM6lZej_1CWPVoYaJkSbHVBOxS0hUAo

Transmisja z meczu dostępna na platformie Emocje.tv.

   

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Policjanci schwytali dwa agresywne psy

Wiadomości Mielec

Złote Gody seniorów w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielecka Strefa Kibica

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa