W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty Informacje

W sobotę koronacja obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie [FOTO, VIDEO]

W sobotę, 9 września, o godz. 11.00 dokona się historyczne wydarzenie, jakim będzie koronacja Obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin w Sanktuarium w Chorzelowie. Uroczystej Mszy Świętej, połączonej z obrzędem koronacji, będzie przewodniczył metropolita katowicki arcybiskup Wiktor Skworc.

Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że w Chorzelowie być może pojawi się Pani Premier Beata Szydło. Zaproszenia zostały wysłane również do Prezydenta RP Andrzeja Dudy i szefa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

„Przed Obraz Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie pielgrzymują zwłaszcza małżonkowie i rodzi

ny, by powierzyć macierzyńskiej opiece Maryi przyszłość swoją i swoich bliskich. Przed Jej Obrazem narzeczeni proszą o zachowanie czystości przedmałżeńskiej, a na swoją przyszłość modlą się o łaskę zachowania w pełnej wzajemnej miłości i wierności małżeńskiej. Do sanktuarium Królowej Rodzin przybywają też małżonkowie borykający się z kryzysami małżeńskimi, by prosić o uratowanie ich małżeństwa przez rozpadem.

Matka Boża Królowa Rodzin jest bliska nam wszystkim, bowiem wszyscy mamy rodziny dla których pragniemy szczęścia, pokoju i zgody” – czytamy w specjalnym komunikacie biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża do wiernych diecezji.

Biskup zaprasza diecezjan do licznego udziału w tym ważnym wydarzeniu, jakim będzie koronacja Obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin. „Niech dla nas wszystkich to wydarzenie zaowocuje osobistym ponowieniem szczerego oddania się w opiekę Matce Najświętszej” – dodaje Pasterz Kościoła tarnowskiego.

Program wydarzenia:

7:00 – Msza św. z kazaniem.

9:30 – Procesja z obrazem Matki Bożej z Sanktuarium na plac koronacyjny.

Czuwanie modlitewne.

11:00 – Uroczysta Msza św. połączona z koronacją obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin Papieskimi Koronami.

Po Mszy św. przeniesienie obrazu do Sanktuarium.

15:00 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

18:00 – Msza św. z kazaniem.

20:00 – Msza św. z kazaniem.

21:00 – Apel Maryjny.

Transmisje w mediach:

Uroczystość koronacji obrazu będzie transmitowana przez Telewizję Trwam, Radio Maryja oraz rozgłośnię diecezjalną RDN Małopolska oraz RDN Nowy Sącz.

Komunikat biskupa A. Jeża

Parafia Chorzelów

Informacje organizacyjne dla pielgrzymów:

Wszyscy pielgrzymi, a szczególnie wszystkie pielgrzymki zorganizowane powinny przybyć na Plac Koronacyjny najpóźniej pół godziny przed rozpoczęciem uroczystości. Na placu przewidziano dużą ilość miejsc siedzących dla pielgrzymów. Pozostali pielgrzymi mogą przybyć ze swoimi stołeczkami. Przy placu będą punkty medyczne oraz sanitariaty.

Na plac koronacyjny nie wolno wnosić żadnych ostrych narzędzi, a w trakcie całej Mszy św. nie wolno spożywać posiłków.

W czasie trwania Mszy św. – między innymi ze względu na transmisję telewizyjną – nie będzie wolno osobom prywatnym filmować ani robić zdjęć z innego niż zajmowane przez nich miejsca. Nikomu – poza akredytowanymi przez Kustosza Sanktuarium dziennikarzami – nie wolno przebywać w strefie ołtarzowej (w bezpośredniej bliskości ołtarza), a tym bardziej wchodzić na schody lub podium ołtarzowe.

Pielgrzymi przyjeżdżający do Chorzelowa samochodami osobowymi powinni kierować się na wskazane im przez służby porządkowe parkingi i następnie pieszo przejść na Plac Koronacyjny. Dla osób niepełnosprawnych zorganizowano parking przy kościele.

Autokary przywożą pielgrzymów w pobliże Sanktuarium, gdzie pielgrzymi opuszczają pojazd i przechodzą na Plac. Po wyjściu pasażerów autokary przejeżdżają na wskazany im parking. Po zakończeniu uroczystości autokary mogą podjechać po pielgrzymów w pobliże kościoła. Autokary powinny być oznakowane dostarczonym przez Kustosza plakatem i bezwzględnie muszą podporządkować się poleceniom policji i innych służb porządkowych.

Księża proszeni są o parkowanie samochodów na parkingach ogólnodostępnych. Nie przewiduje się oddzielnego parkingu dla kapłanów.

 

[youtube https://www.youtube.com/watch?time_continue=10&v=uU-aqFagyxo&w=925&h=520]

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa